جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سادیسم به چه معنا است؟نوشته شده توسط در تاریخ دی 23, 1399

سادیسم به چه معنا است؟

سادیسم به چه معنا است؟


متاسفانه انسان ها همیشه به مشکلات جسمی توجه می کنند غافل از اینکه ریشه عمده بیماری ها، اختلالات روانی و آسیب های روحی است. برای مثال استرس یکی از مشکلات روانی است که نه تنها روح را بسیار تضعیف کرده و منجر به اختلالات روانی دیگر خواهد شد، بلکه بدن را نیز ضعیف کرده و بیماری های جسمی نیز به دنبال آن بروز می کند. با ادامه مقاله سادیسم به چه معنا است؟ همراه ما باشید.

لازم است هر کدام از ما با مشکلات روحی آشنا باشیم چرا که با رویت علائم در نزدیکان خود، سریعا مشکل را به متخصص اطلاع دهیم. در صورتی که به مشکل روحی مبتلا شده اید، اجازه ندهید این عارضه ریشه دارو قدیمی شود چون درمان آن سخت خواهد شد. برای مثال ممکن است همسر شما، دچار اختلال سادیسم باشد. آیا شما با این مشکل روحی آشنا هستید که متوجه آن شوید قبل از اینکه به خود و اطرافیان آسیب بزند؟

اختلال سادیسم چیست؟

در مقاله ای دیگر، در مورد اختلال مازوخیسم صحبت کرده ایم. افرادی که به مازوخیسم مبتلا هستند، آزارخواه جنسی هستند به این معنا که تمایل دارند در زمان رابطه جنسی، آزار ببینید و هر گونه معاشقه و اعمال احساسی، آن ها را عصبی خواهد کرد. نقطه مقابل مازوخیسم، سادیسم است یعنی فرد آزارگر جنسی است. در این حالت، فرد تمایل دارد همسر خود را در زمان رابطه جنسی، اذیت کند. تنها در این حالت است که ارضا خواهد شد. او تمایلی به رابطه عاشقانه ندارد. متاسفانه آمار نشان می دهد که این اختلال در مردان، بیشتر از زنان رخ می دهد.

علائم اختلال سادیسمعلائم اختلال سادیسم

اکنون متوجه شده اید که اختلال سادیسم به چه معنا است. لذا زوجین باید رفتار همسر خود را در حین رابطه، با دقت کنترل کنند. در صورتی که نشانه های زیر در او دیده شد، قبل از اینکه دیر شود مورد را با مشاور و روانشناس برای درمان اختلالات جنسی در میان بگذارید:

1- فرد مبتلا به اختلال سادیسم دوست دارد همسر خود را اذیت کند و حتی در تصورات خود به این می اندیشد که در حین رابطه، چگونه او را آزار دهد. تحقیر کردن، فحاشی، کتک زدن در حین رابطه و… از جمله آزارهایی است که فرد مبتلا به سادیسم به آن علاقمند است. هر اندازه آزار دادن بیشتر باشد، او از رابطه بیشتر لذت خواهد برد.

2- اگر همسر شما مبتلا به اختلال سادیسم باشد، نباید از او انتظار داشته باشید در حین رابطه، ابراز عشق کند. بلکه برعکس او از معاشقه بیزار است. از همان ابتدای شروع رابطه، خشونت را در او خواهید دید.

3- عزیزان دقت داشته باشید که نباید از کنار اختلال سادیسم به سادگی رد شد. برخی از همسران فکر می کنند این مسئله جدی نیست اما فراموش نکنید انی مشکل روحی، هر روز بیشتر از قبل خواهد شد. تا اینکه ممکن است خود شما آسیب ببینید. متاسفانه حقیقت تلخ این است که فرد مبتلا به اختلال سادیسم، همسرش را با کسی دیگر شریک خواهد شد. چون این کار اوج آزار است و در نتیجه بسیار لذت می برد.

4- اتفاق دیگری که به دنبال اختلال سادیسم رخ می دهد، تجاوز خواهد بود. فرد درگیر با این اختلال، به همسر خود راضی نشده و شروع به تجاوز به افراد دیگر خواهد کرد.

دلایل ابتلا به اختلال سادیسمدلایل ابتلا به اختلال سادیسم

آگاهی از اینکه چه عواملی باعث بروز اختلال سادیسم می شود کمک خواهد کرد از فراهم شدن شرایط برای این مشکل، جلوگیری کنیم. به طور کلی چند عامل در بروز ناهنجاری سادیسم نقش دارد:

1- کسانی که خودشان به اختلال مبتلا بوده اند، به احتمال زیاد فرزندانی خواهند داشت که دچار این مشکل هستند چون توارث در این زمینه بسیار نقش دارد.

2- تحقیقات نشان داده است که اختلالات هورمونی در بدن می تواند زمینه را برای ابتلا به اختلال سادیسم فراهم کند.

3- والدین عزیز دقت داشته باشند کوچکترین بدرفتاری شما با کودک، می تواند منجر به اختلالات روانی در بزرگسالی شود. به همین دلیل است که روانشناسان توصیه می کنند پدر و مادر باید کتاب های تربیتی را مطالعه نموده و هر زمان به مشکل برخورد کردند، از مشاور کمک بگیرند. شما با نحوه برخورد خود، آینده فرزند را و سلامت روح و روان او را تضمین می کنید.

4- به خاطر داشته باشید که هر اختلال روانی می تواند زمینه را برای ابتلا به سایر مشکلات روحی همانند اختلال سادیسم فراهم کند. لذا به هیچ عنوان از مشکلات روانی سرسری رد نشوید. با مشاور و روانشناس صحبت کنید تا به طور کامل درمان شود.

5- افرادی که در دوران زندگی خود دچار سوء رفتار جنسی همانند تجاوز شده اند، به احتمال زیاد به اختلال سادیسم یا مازوخیسم مبتلا خواهند شد.

درمان اختلال سادیسمدرمان اختلال سادیسم

آنچه که اهمیت دارد این است که به محض رویت علائم اختلال در همسر خود، با مشاور صحبت کنید. کسی که دچار سادیسم شده است نه تنها زندگی را برای خود سخت کرده بلکه شرایط زندگی برای اطرافیان واقعا دردناک و غیر قابل تحمل می شود. برای مثال همسر او همیشه استرس دارد که در رابطه جنسی قرار است چگونه آزار ببیند. اما جای نگرانی نخواهد بود در صورتی که درمان به موقع شروع شود. روش درمان به صورت زیر است:

1- روان درمانی

در اولین قدم لازم است فرد با مشاور و روانشناس صحبت داشته باشد. شما می توانید بر روی کمک متخصصین کلینیک روانشناسی در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان) حساب کنید. ما خدمات مشاوره آنلاین و حضوری نیز در نظر گرفته ایم. لذا می توانید در ابتدا به صورت غیر حضوری، شرایط را برای متخصصین ما توضیح دهید تا راهنمایی های اولیه آغاز شود. سپس فرد مبتلا به اختلال سادیسم، روان درمانی را شروع می کند. ممکن است همین روش به نتیجه برسد در غیر این صورت باید در کنار روان درمانی، متدهای دیگر تست شود.

2- دارو درمانی

در صورتی که مشاور لازم بداند شما در حین درمان، دارو مصرف کنید، شما را به روانپزشک ارجاع خواهد داد. روانپزشک ابتدا گزارش مشاور را بررسی کرده و براساس آن، دوره دارو درمان را شروع می کند.

3- هیپنوتیزم درمانی

هیپنوتیزم نقش خیلی موثر و مهمی در درمان اختلالات جنسی زناشویی از جنبه های گوناگون از جمله درمان اختلال سادیسم دارد.

درمان اختلالات جنسیدرمان اختلالات روانشناختی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =