کلینیک رویا

🌿 عزیزان؛

⭐ آیا هیچ گاه احساس نیاز کرده اید که در فضایی کاملا امن، با شخصی متخصص و امین، دردهای روان خود را در میان بگذارید؟

⭐ آیا میدانید التیام زخم های ما آدمها زمانی آغاز می شود که احساس کنیم گوش داده می شویم …
💫گوش دادنی عمیق …
💫همدلانه …
💫و خالی از پیش داوری …

🌱 اگر میخواهید حس خوب گوش داده شدن را تجربه کنید،
🌱 اگر به دنبال مسیری تازه به سوی اهداف زندگیتان هستید،
🌱 اگر احساس خستگی روانی میکنید،
🌱 و اگر …

✨ میتوانید از یک‌ روانشناس کمک بگیرید✨

🌿 مرکز مشاوره رویا با کادری مجرب “ با توجه بر همدلی و اصل رازداری” آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم در زمینه های مختلف روانشناختی و روانپزشکی (کودک، نوجوان و بزرگسال) میباشد :

✔ فعالیت بخش کودک و نوجوان رویا :

در این بخش اختلالات هیجانی کودکان و نوجوانان تشخیص و تحت درمان قرار میگیرد. از جمله اختلالات یادگیری خاص، بیش فعالی و نقص توجه، اوتیسم، آسپرگر، تیک، ناخن جوی، ترس، پرخاشگری، اضطراب، افسردگی و…

غالبا فعالیت تخصصی که بر روی کودکان اعمال می شود، به صورت بازی درمانی، تئاتر درمانی، کار درمانی و درمان نوروفیدبک انجام می شود که با توجه به شرایط کودک انتخاب میشود .

در بازی درمانی هنگامی که کودکان در حال بازی هستند، درمانگر نحوه بازی کردن بچه ها را با انتخاب انواع عروسک ها و وسایل مختلف بازی و گفتگو هایشان در حین بازی مورد ارزیابی قرار میدهد. از این طریق به مشکل درونی و نهفته در کودک پی میبردT و در جهت بهبود آن اقدامات موثر و مناسب را پیش می گیرد. عملکرد کودکان پس از کسب موفقیت هایشان پله به پله بوسیله جوایز مختلف و مورد علاقه ی شان تقویت خواهد شد.

در این بخش علاوه بر خدمات درمانی، خدماتی در جهت استعداد یابی، افزایش هوش، پرورش ذهن، تقویت حافظه و تمرکز و اعتماد به نفس توسط متخصص کودک ارائه میشود.

در حوزه نوجوان نیز مسائل روز نوجوانان از جمله وابستگی به موبایل و فضای مجازی، بلوغ و حواشی مربوط به آن و افت عملکرد رفتاری و تحصیلی نوجوانان و گرایش به مصرف مواد و … توسط متخصصین مربوطه بررسی، پیشگیری و درمان میشود.بازی درمانی

✔ فعالیت بخش روان سنجی رویا ( آزمونهای هوشی، شخصیتی و تشخیصی) :

در این بخش انواع آزمون های روانشناختی به روز، معتبر و پایا با توجه به تشخیص و درخواست درمانگر به صورت رایانه ای و همچنین قلم کاغذی در اختیار مراجعین قرار می گیرد. این آزمون ها در زمینه های سنجش افسردگی، اضطراب، ویژگیهای شخصیتی، اختلالات شخصیتی، اعتماد به نفس، اختلالات یادگیری، اختلالات نقص تمرکز و… ( ویژه کودک، نوجوان و بزرگسال، پیش از ازدواج و زوجین) اجرا، نمره گذاری، تفسیر و به درمانگر مربوطه ارائه میگردد؛ تا بهترین و مناسب ترین روش مداخلات روانشناختی برای مراجعه کننده در نظر گرفته شود .
این آزمون ها شامل آزمون ( هوش و استعداد یابی وکسلر ، استنفورد بینه ، میلون و ده ها آزمون روانشناختی دیگر…) می باشد .

✔ فعالیت بخش درمان تکنولوژیک رویا :

نوروفیدبک یکی از روش های روانشناسی تکنولوژیک و درمان غیر دارویی و غیر تهاجمی است، که بوسیله آن بر روی ذهن کودک و بزرگسال کار میشود. بدین وسیله فعالیت الکتریکی مغز از طریق سنسورهایی دریافت، با یک آمپلی فایر تقویت، به یک کامپیوتر منتقل و در صفحه ی مانیتور به خود وی نشان داده می شود.
با استفاده از نرم افزار، بازی هایی ترتیب داده شده است، که با استفاده از فعالیت مغز به پیش می رود. بدین معنا که فعالیت الکتریکی مطلوب مغز باعث گرفتن امتیاز، برنده شدن یا بزرگ شدن تصویر می شود.
در این فرآیند که از اصول شرطی سازی کنش گر و ظرفیت خود مغز در تنظیم خود بهره می گیرد، تغییراتی در فعالیت مغزی و در نتیجه همه ی کارکردهای مغز از جمله رفتار، خلق و توانش های ذهنی ایجاد می گردد.

در این بخش درمانگران رویا از تجهیزات حرفه ای و مدرن با جدیدترین متدهای روز دنیا استفاده میکنند.

✔ فعالیت بخش خانواده و زوج درمانی رویا :

در این بخش خدمات مشاوره ای مربوط به خانواده، زوج،  اختلالات در روابط جنسی زوجین ، روابط فرا زناشویی(خیانت) و مشکلات و‌ مسائل مختلف خانوادگی پرداخته می شود.

✔ فعالیت بخش ارتباطات میان فردی و مشاوره پیش و پس  از ازدواج و پیش و پس از طلاق :

در این بخش مسائل مربوط به شناخت طرفین پیش از ازدواج جهت نحوه انتخاب صحیح همسر و همچنین ارتباطات بین فردی و نحوه ی تعامل صحیح بین دو جنس مورد بررسی قرار میگیرد.
و همچنین در صورت طلاق سازگاری های پس از آن در مورد زوج جدا شده و نیز نحوه ی برخورد مناسب با فرزندانشان مورد بررسی قرار میگیرد.کادر مشاوره

✔ فعالیت بخش اختلالات روانشناختی :

در این بخش مراجعینی که اختلالات مختلف روانشناختی از جمله افسردگی، اضطراب، وسواس فکری و عملی، فوبیا، حملات پانیک،اختلال استرس پس از سانحه… و همچنین اختلالات شخصیت از جمله اختلال شخصیت کمال گرا، اختلال شخصیت وابسته، اختلال شخصیت اجتنابی و … را تجربه میکنند؛ مورد ارزیابی کامل روانشناختی و درمان های تخصصی غیر دارویی با رویکردهای مناسب قرار میگیرند.

✔ فعالیت بخش روانکاوی :

روان کاوی علمی برای پرداختن عمیق تر از طریق تمرکز بر ذهن ناخودآگاه است. منظور از ناخودآگاه آن بخش از روان است که از دسترس آگاهی فرد خارج شده‌ اما به کنترل رفتار شخص ادامه می‌دهد.
درمان روانکاوی نسبت به سایر شاخه های روانشناسی از درمان طولانی مدت و منظمی برخوردار است. در این بخش متخصص روانکاوی با تکنیکهای مرتبط با این شاخه به درمان اختلالات روانشناختی فرد می پردازد.

✔ فعالیت بخش هیپنوتراپی( هیپنوتیزم درمانی) :

هیپنوتیزم یک روش درمانی موثر و شاخه ای از علم روانشناسی است، که بسیاری از بیماری های روانی و اختلالات هیجانی و عاطفی را درمان میکند.
در این بخش یک هیپنوتراپ با تکنیک های خاص این روش به درمان اختلالات شخصیتی و روانشناختی فرد میپردازد.

✔ فعالیت بخش روانپزشکی ( دارو درمانی) :

برخی از مراجعین این بخش با احساس نیاز خودشان، جهت درمان مشکلات روانشناختی خویش شخصا به روانپزشک کلینیک مراجعه می کنند. برخی دیگر به پیشنهاد یا توصیه روانشناسشان به روانپزشک ارجاع داده میشوند، تا با توجه به نوع مشکل توسط متخصص اعصاب و روان ( روانپزشک) مورد ارزیابی دقیق روانپزشکی قرار گیرند و در صورت نیاز داروهای مناسب به ایشان تجویز شود.

شروع و ادامه ی مشاوره و روان درمانی در کنار دارو درمانی کمک مؤثری به درمان قطعی و پیشگیری از عود مجدد مشکل پس از قطع دارو درمانی دارد.

پس از اینکه به تشخیص روانپزشک طول دوره ی دارو درمانی به پایان رسید، داروها توسط خود روانپزشک با روش علمی قطع خواهد شد.

✔ فعالیت بخش درمان اختلالات جنسی :

در این بخش متخصص مربوطه، به تشخیص اختلال جنسی فرد و‌ یا زوج، علل و درمان آن از طریق تکنیک های تخصصی روانشناختی(و در برخی موارد در صورت لزوم با استفاده از درمان دارویی) می پردازد.

✔ فعالیت بخش تحصیلی از مقطع دبستان تا دانشگاه ( کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ) :

در این بخش مسائل و مشکلات تحصیلی از جمله علل افت عملکرد تحصیلی، برنامه ریزی تحصیلی، اختلالات یادگیری، نقص تمرکز، سردرگمی در انتخاب و تغییر رشته، به کمک متخصص مربوطه بررسی و برطرف میشود.

✔ فعالیت بخش درمان وابستگی و‌ اعتیاد به مصرف مواد مخدر ( دارویی و غیر دارویی) :

در این بخش عوامل روانشناختی زمینه ساز و محیطی تاثیر گذار بر شروع و ادامه مصرف مواد مخدر در شخص، مورد ارزیابی و شناسایی قرار میگیرد. همچنین روان درمانی تخصصی( و در صورت نیاز همراه با دارودرمانی) در جهت بهبود وضعیت روانشناختی و جسمانی شخص و پیشگیری از عود مجدد، توسط متخصص مربوطه انجام می شود.

✔ فعالیت بخش مربوط به مشاوره شغلی :

در این بخش مشکلات مربوط به محیط کار، استرس های شغلی، انتخاب شغل مناسب و تطبیق شغل با شاغل با توجه به ویژگی های شخصیتی و سطح توانمندی فرد و تغییر شغل، مورد ارزیابی قرار میگیرند و کمک تخصصی در جهت بهبود چنین مشکلاتی ارائه میگردد.مشاوره فردی

✔ فعالیت بخش گفتار درمانی ( کودک و بزرگسال) :

در این بخش یک متخصص بالینی گفتار درمانگر یا آسیب شناس گفتار و‌ زبان انواع اختلالات گفتاری را تشخیص و در درمان آن مبادرت میکند.

در چنین مواردی مراجعه به یک گفتار درمانگر ضرورت دارد:

* تاخیر در شروع گفتار کودک

* اشکال در تلفظ اصوات گفتاری

* عدم برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی از سوی کودک

* کم شنوایی یا ناشنوایی

* اشکال در درک کلام

* در صورت تشخیص بروز هر یک از اختلالات فلج مغزی، اوتیسم، اختلال در یادگیری

* اختلال در صدا

* به صورت کلی هر اختلالی که در دوران کودکی یا بزرگسالی بر درک یا بیان گفتار ویا کیفیت صدا یا عمل بلع تأثیر منفی بگذارد

✔ کارگاه ها، کلاس های آموزشی و گروه درمانی :

در این بخش کلاس های آموزشی ویژه گروه های سنی مختلف در زمینه های مربوط به آن گروه سنی توسط مدرسان مجرب و روانشناس، جهت افزایش سطح آگاهی و ارتقاء عملکرد افراد برگزار میگردد.

🔹 كارگاه های آموزش و شناخت پيش از ازدواج

🔹 كارگاههای مهارتهاى زندگى ويژه بزرگسالان، شامل :

▫ خودشناسی، خودآگاهى، اعتماد به نفس، توانايى حل مسئله، مذاكره و حل تعارض، مديريت استرس، مديريت خشم و …

🔹 كارگاههای مهارتهاى زندگى ويژه كودكان و نوجوانان ۵ تا ١٨ ساله شامل :

▫ اعتماد به نفس، ارتباط موثر، همدلى، تصميم گيرى، مديريت هيجانات، تفكر خلاق و …

🔹 كارگاههاى آموزشى مهارتهاى فرزند پرورى ويژه والدين شامل :

▫ ايجاد رفتار مطلوب در كودك، بهبود ارتباط والد كودك، فنون مقابله با بدرفتارى ، بهبود ارتباط با نوجوان، تربیت جنسی کودک از طریق آموزش به والدین جهت پاسخ دهی مناسب به کنجکاویهای جنسی فرزندان و پیشگیری از آسیب های احتمالی، حل مسئله به كمك نوجوان و …

🔹 کارگاههای تحلیل روانشناختی فیلم

در جلسات گروه درمانی نیز افرادی با مشکلات مشابه انتخاب و در گروه حاضر میشوند و داوطلبانه مسائل و تجربیات خود را در اختیار سایر اعضای گروه قرار میدهند و بحث و تحلیل مشکلات به عهده خودشان است و روانشناس تنها بعنوان هدایت گر، نقش رهبر گروه را ایفا میکند.