کلینیک رویا
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

رابطه جنسی قبل از ازدواج و تاثیر آن بر زندگی زناشویینوشته شده توسط در تاریخ آبان 18, 1399

رابطه قبل از ازدواج و تاثیر آن بر زندگی زناشویی

رابطه قبل از ازدواج و تاثیر آن بر زندگی زناشویی


ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی هر انسانی است که قرار است از این در کنار شریک زندگی خود، زندگی ار ادامه دهیم. درست است که متخصصین معتقد هستند حتما باید قبل از ازدواج آشنایی کامل از یکدیگر داشته باشیم اما برخی افراد این مسئله را با دوستی میان دختر و پسر و حتی رابطه جنسی در این مرحله اشتباه می گیرند. در این مقاله قرار است در این مورد صحبت نموده و بررسی کنیم آیا چنین رابطه ای خوب است یا خیر.

دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج

سال ها است که شاهد دوستی بین دختر و پسر هستیم. این دوستی اگر به ازدواج ختم شود، مشکلی ندارد اما مشکل زمانی آغاز می شود که دختر و پسر بعد از مدتی رابطه دوستی عاشقانه، اکنون از هم جدا می شوند. دقت کنید دوستی قبل از ازدواج با آشنایی در این مرحله فرق دارد. در دوران آشنایی، روابط محدود و البته تحت نظر خانواده ها است.

طرفین به صورت رسمی با هم رفت و آمد داشته و سعی می کنند یکدیگر را به خوبی بشناسند. اما در دوستی، در اغلب موارد والدین بی خبر بوده و رابطه عاشقانه برقرار خواهد شد بدون اینکه بدانند آیا به درد هم می خورند یا نه. بعد از مدتی ممکن است از یکدیگر خسته شده و یکی از طرفین به دلیل اینکه نیاز روحی اش ارضا شده بخواهد به سراغ فردی دیگر رفته و با او رابطه دوستی برقرار نماید. دوستی بین دختر و پسر در اغلب موارد منجر به لطمه روحی خواهد شد.

رابطه جنسی قبل از ازدواج

متاسفانه در سال های اخیر این آمار واقعا نگران کننده است که دختران و پسران، قبل از ازدواج، با هم رابطه جنسی برقرار می کنند. این یک اتفاق تلخ است. دو تفاوت عمده رابطه جنسی قبل و بعد از ازدواج عبارتند از:

– قبل از ازدواج، عشق در میان نیست بلکه طرفین به دلیل کنجکاوی و برای رفع نیازهای روحی و جنسی خود، تن به رابطه می دهند لذا دوامی ندارد و بعد از آن ممکن است هر کدام از طرفین بخواهند با فرد دیگری وارد رابطه شوند.

– همچنین رابطه جنسی قبل از ازدواج هیچ تعهدی ندارد و اگر اتفاقی بیافتد، پسر مسئولیتی قبول نخواهد کرد.

رابطه قبل از ازدواج و تاثیر آن بر زندگی زناشوییدلی رابطه جنسی قبل از ازدواج

اما سوال اینجا است که چرا رابطه جنسی قبل از ازدواج رخ می دهد. 4 دلیل عمده منجر به این اتفاق می افتد:

1- مهمترین دلیل آن، غریزه جنسی است. وقتی دختر و پسر کنار هم قرار می گیرند، هورمون هایی در بدنشان تولید می شود که غریزه آن ها را برای برقراری رابطه تحریک می کند به همین دلیل است که در آشنایی قبل از ازدواج توصیه می شود این رابطه طولانی مدت نشود.

2- جالب است بدانید برخی از دختران برای اینکه در دوست پسر خود تعهد ایجاد کنند که تن به ازدواج بدهد، رابطه جنسی قبل از ازدواج برقرار می کنند تا پسر مجبور شود عواقب آن را برعهده گرفته و چاره ای جز ازدواج نداشته باشد.

3- متاسفانه رابطه جنسی، به شدت اعتیاد آور است به همین دلیل باید بسیار مراقب باشید. اگر دختر و پسر قبل از ازدواج وارد این رابطه شوند، مجبور به ادامه خواهند بود.

4- عام دیگر که محرک رابطه جنسی قبل از ازدواج است، فرهنگ سازی اشتباه از طریق سریال هایی است که این رابطه نادرست را بسیار خوب و درست نمایان می کنند.

رابطه قبل از ازدواج و تاثیر آن بر زندگی زناشوییمعایب رابطه جنسی قبل از ازدواج

1- پسران در اغلب موارد نسبت به طرف مقابل خود سرد می شوند. از یک سو این رابطه را با فردی که به او علاقه داشتند تجربه کرده و همین تجربه برای او کافی است و از سویی دیگر شک می کند دختری که به راحتی قبل از ازدواج وارد رابطه جنسی می شود، آیا با افراد دیگر نیز چنین رابطه ای داشته است یا خیر.

2- همانگونه که گفته شد، رابطه جنسی قبل از ازدواج هیچ تعهدی ندارد در نتیجه اگر باردار شدید چه خواهید کرد؟

3- در زمان ازدواج، آزمایشاتی انجام می شود تا سلامت طرفیت تایید گردد. اما وقتی شما ازدواج نکرده و وارد رابطه جنسی می شوید، از کجا می دانید طرف مقابل خود دچار مشکلات و بیماری هایی نباشد که از طریق ممکن است منتقل شود.

4- عیب دیگر این رابطه قبل از ازدواج، از دست رفتن تمایلات جنسی است چون همانند فردی که تا به حال هیچ تجربه ای نداشته، علاقمند نبوده و از رابطه جنسی لذت نخواهید برد. این منجر به سرخوردگی طرف مقابل خواهد شد.

رابطه قبل از ازدواج و تاثیر آن بر زندگی زناشوییمشاوره قبل از ازدواج در کلینیک رویا

شرط اینکه بتوانیم ازدواج موفق داشته باشیم، شناخت کافی قبل از ازدواج است. اینکه شما با کسی که با تازگی با آن آشنا شده اید، بخواهید ازدواج کنید یک اشتباه بزرگ است که عاقبت آن، شکست در این انتخاب بزرگ زندگی است. مشاورین توصیه می کنیم مدت زمانی را طرفین صرف شناخت خود و خانواده ها کنند تا با اطمینان بتوانند تشخیص دهند آیا چنین فردی برای ادامه زندگی مناسب من هست یا نه. با توجه به اینکه در این مرحله، احساسات به شدت غالب می شود به حدی که ممکن است طرفین و حتی خانواده درگیر احساسات شده و نتوانند واقعیت ها را ببینند در نتیجه اگر اختلافات زیاد باشد، ازدواج شکست می خورد. به همین دلیل است که اکیدا توصیه می کنیم مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرید.

برای این منظور می توانید بر روی کمک متخصصین ما در کلینیک مشاوره در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان) حساب کنید. مشاورین ما در جلسه دو نفره و حتی جداگانه، تمامی شرایط را بررسی کرده و نظر خود را براساس برآیندی بین عقل و احساس بیان می کنند. عقل سلیم حکم می کند حتما جلسات مشاوره را شرکت کنیم چون ازدواج، شوخی نیست بلکه بحث یک عمر زندگی است و باید کسی با ما همراه شود که مکمل ما شود نه اینکه اختلافات مانع از شکل گیر زندگی ایده آل گردد.

مشاوره ازدواج و طلاقمشاوره خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =