جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

یکی از مشکلاتی که در برخی از افراد بروز می کند، اختلالات جنسی است که به صورت عدم رضایت فرد یا زوجین از روابط جنسی خود را نشان می دهد. این عارضه شامل 4 مرحله هیجان، ثبات، ارگاسم و فرونشینی است. جالب است بدانید اگرچه اختلالات جنسی بسیار شایع است اما اغلب افراد به هیچ عنوان تمایلی به صحبت در این باب ندارند. نکته قابل توجه این است که اختلالات جنسی  تنها به دلیل مشکلات روانی نبوده و طبق اصل علمی، مشخص شده است بیماران به دلیل مشکلات جسمی نیز ممکن است به درمان اختلالات جنسی  نیاز داشته باشند. ما تصمیم داریم در این مقاله مباحثی را مطرح کنیم که شاید بتواند به درمان اختلالات جنسی کمک کند.اختلالات جنسی

معرفی انواع اختلالات جنسی

علم روانپزشکی ثابت کرده است که اختلالات جنسی به اشکال مختلف در افراد بروز می کند. لذا روش های درمان اختلالات جنسی متفاوت است. در ابتدا متخصص در چند جلسه و با انجام تست های مختلف، متوجه می شود فرد به چه نوع اختلالات جنسی مبتلا گشته و سپس درمان را آغاز می کند.

لذا برحسب نوع بیماری، در این قسمت با انواع اختلالات و درمان آن ها آشنا می شویم:

 • درمان آزارخواهی جنسی یا مازوخیسم

در این نوع از بیماری، فرد تمایل دارد در حین رابطه جنسی، آزارهایی همانند کتک خوردن، تحقیر شدن و… بسیار لذت می برد. در این حالت متخصص از درمان بینش گرا و درمان شناختی- رفتاری استفاده می کند. گاها متخصص در حین درمان متوجه می شود اوضاع بیمار وخیم بوده و نیاز به دارو دارد، باید دارو درمانی را به موازات روش های مذکور، شروع کند.

 • درمان آزارگری جنسی یا سادیسم

این حالت از اختلالات دقیقا نقطه مقابل مورد قبل است. به این معنا که فرد تمایل دارد به شریک خود در حین رابطه جنسی، آزار وارد کند. در این حالت نه تنها باید درمان شناختی – رفتای شروع شده بلکه دارو درمانی و هورمون درمانی نیز لازم می شود. زیرا باید میل جنسی فرد بیمار تا زمانی که بیماری رفع شود، کاهش یابد.اختلالات جنسی

 • درمان اعتیاد جنسی

افرادی که به اعتیاد جنسی مبتلا شده اند، تمایل پایان ناپذیر در رابطه جنسی داشته و ارضا نمی شوند. قطعا اگر یکی از طرفین به این بیماری مبتلا باشد، برای طرف مقابل بسیار آزار دهنده خواهد بود. در این صورت باید متخصص برای درمان، تکنیک هایی شامل آموزش مهارت های جنسی، کنترل تمایل جنسی و مدیریت آن و… را به کار گیرد.

 • درمان بچه بازی

به جرات می توان گفت بدترین نوع این اختالات که در تمام دنیا به عنوان یک بیماری وحشتناک شناخته شده است، بچه بازی است. این گونه بیماران تمایل دارند برای ارضای جنسی خود به سراغ بچه های زیر 13 سال بروند. متخصصین برای درمان این بیماری همزمان از دارو درمانی و روان درمانی کمک می گیرند.

 • درمان عورت نمایی

شاید شما در سطح شهر افرادی را مشاهده کرده اید با پوششی وارد خیابان می شوند که آلت تناسلی آن ها از زیر پوشش، به خوبی مشخص است و همین باعث تعجب شما می شود. این دسته از افراد به بیماری عورت نمایی مبتلا بوده و همین که کسی از دیدن آلت تناسلی آن ها شوکه می شود، بسیار لذت می برند.اختلالات جنسی

 • درمان خود ارضایی

این عارضه تنها مختص افراد متاهل نیست بلکه در افراد مجرد نیز رخ داده و اگر شدت بگیرید، بسیار مشکل ساز خواهد شد. متخصصین معتقد هستند دلیل اصلی خود ارضایی، استرس است. بنابراین در این روش درمان اختلالات جنسی، درمان همزمان دارو درمانی و روان درمانی انجام می گیرد تا استرس کنترل شده و بتواند بیمار را به حالت نرمال باز گرداند.

 • درمان یادگار خواهی

بیمارانی که به یادگار خواهی مبتلا هستند، یک شی از شریک خود را به عنوان یادگار داشته و از آن لذت می برند. این شی می تواند کفش، کیف و… باشد. متخصصین ابتدا باید ریشه های این انحراف را کشف کرده و سپس درمان را آغاز کنند. بنابراین ممکن است نیاز به هیپنوتیزم درمانی باشد.

 • درمان حیوان خواهی

برخی از افراد تمایل به برقراری رابطه جنسی با حیوانات دارند که اگر این عارضه شدت یابد، می تواند منجر به حیوان آزاری نیز بشود. دارو درمانی، هورمون درمانی به همراه هیپنوتیزم، به درمان این عارضه کمک می کند.اختلالات جنسی

 • درمان خفته خواهی و مرده خواهی

این دسته از بیماران تمایلی به نزدیک شدن به فرد بیدار نداشته و زمانی که شریکشان در حالت استراحت است، به او نزدیک می شوند. جالب است بدانید که در این نوع اختلالات فرد به سراغ مرده نیز می رود تا خود را ارضا کند. هر چند که این نوع بیماری کمیاب است اما بسیار خطرناک بوده و باید در اولین فرصت درمان آغاز شود.

علائم اختلالات جنسی

اما اکنون این سوال مطرح می شود که چگونه می توانیم به وجود این اختلالات در همسر خود پی ببریم. این بیماری نیز دارای علائمی است که در خانم ها و آقایان متفاوت خواهد بود.

علائم اختلالات جنسی در مردان:

 • مردان دچار اختلال نعوظ شده و نمی توانند به نعوظ مناسب در رابطه جنسی برسند.
 • علی رغم اینکه تحریک جنسی در آن ها وجود دارد ولی ممکن است به انزال نرسند.
 • دچار انزال شده و نمی توانند زمان آن را کنترل کنند.اختلالات چنسی

علائم اختلالات جنسی در زنان:

 • زنان مبتلا نمی توانند به ارگاسم برسند.
 • واژن برخی از زنان مبتلا در قبل و یا حین برقراری رابطه، وضعیت مناسبی ندارد.
 • عضلات واژن خانم های مبتلا به اندازه کافی آرام نیست و در نتیجه در حین رابطه مشکل ساز می شود.

علائم مشترک در خانم ها و آقایان مبتلا به اختلالات جنسی:

 • برخی از افراد در هنگام رابطه جنسی، درد دارند که این موضوع از نشانه ها است.
 • گاها نیز دیده می شود که یکی از طرفین برای برقراری رابطه، تحریک نمی شوند.
 • یکی از بارزترین نشانه ها عدم تمایل به برقراری رابطه است.