جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

برای تمامی والدین، آینده تحصیلی فرزندان بسیار اهمیت دارد. همه پدر و مادرها به دنبال این هستند که فرزندشان در یک رشته تحصیلی ایده آل که از نظر شغل و درآمد آینده تضمین شده است، درس بخوانند. این امر مستلزم این است که در دوران مدرسه یک رشته مناسب انتخاب کرده و سپس بتوانند در بهترین رشته در دانشگاه، به تحصیلات ادامه دهند. برای این منظور مشاوره تحصیلی به شما کمک خواهد کرد.مشاوره تحصیلی

مزیت های استفاده از مشاوره تحصیلی

امروزه شرایط تحصیل با دهه های قبل متفاوت است. رقابت بسیار شدیدی بین دانش آموزان وجود دارد و همین مسئله باعث می شود رفتن به دانشگاه برای تحصیل در رشته مورد علاقه، سخت باشد. یک راهکار بسیار کارآمد برای اینکه بتوانید از فرزندان خود حمایت کنید، مشاوره تحصیلی تحت نظر متخصصین است.

مزیت های داشتن مشاور تحصیلی عبارتند از:

  • برنامه ریزی اصولی و صحیح برای درس

متاسفانه والدین نمی توانند برای فرزندان خود به درستی برنامه ریزی کنند، تا هم به امور درسی رسیده و هم بتوانند استراحت کنند. بچه ها نیمی از روز را در مدرسه بوده و نیمی دیگر را باید در خانه به استراحت و خواندن دروس روز بعد مشغول باشند. مشاوره تحصیلی این مشکل را برطرف می کند.

اگر از یک مشاور تحصیلی خبره کمک بگیرید، به گونه ای برای شما برنامه ریزی می کند که فرزند شما فرصت کافی برای رفع خستگی مدرسه و درس داشته باشند.مشاوره تحصیلی

  • مدیریت زمان و هزینه

در زمان پایان سال و فرا رسیدن امتحانات، همچنین در آخرین سال مانده به کنکور، زمان برای هر کس حکم طلا را دارد. حتی یک ساعت می تواند شرایط درسی شما را تغییر دهد. اگر می خواهید برنامه ای ایده آل برای درس داشته باشید تا هم زمان به خوبی مدیریت شده و هم اینکه از نظر هزینه ها، برنامه مقرون به صرفه باشد باید از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید. البته زمانی مشاوره به شما کمک می کند که یک مشاور تحصیلی حرفه ای از شما حمایت کند.

ویژگی های یک مشاور تحصیلی توانمند

مشاوره تحصیلی زمانی برای شما سودآور خواهد بود که یک مشاور تحصیلی متخصص به شما کمک کند. در این قسمت از مقاله مواردی را بیان می کنیم که راهنمای شما در انتخاب مشاور تحصیلی خواهد بود:

  • مشاور تحصیلی باید به سرفصل دروس، تسلط داشته باشد.

مشاوره تحصیلی باید براساس دروس سال تحصیلی دانش آموز انجام گیرد. اگر کنکوری هستید، لازم است در کنار دروس سال، درس های سنوات قبل نیز گنجانده شود. یک مشاور تحصیلی باید به خوبی بتواند این دروس را با هم هماهنگ کند.

این مسئله از دو منظر اهمیت دارد. اول اینکه هماهنگ بودن دروس، یادگیری را بهتر  و بیشتر می کند. چرا که مطالعه هر درس در ادامه سرفصل های سال های قبل، کمک می کند دانش آموز مباحث را بهتر درک کند. از سوی دیگر لازم است مشاور تحصیلی بداند دانش آموز در چه مرحله ای از دروس قرار دارد تا برنامه را همگام با دبیران پیش ببرد.مشاوره تحصیلی

  • شرایط درسی دانش آموز را پیگیری کند.

مشاور تحصیلی نباید تنها به برنامه ریزی درسی بسنده کند. بلکه لازم است همواره پیگیر باشد که آیا دانش آموز طبق برنامه ریزی عمل می کند یا خیر؟ چرا که اگر این پیگیری وجود نداشته باشد، در اغلب موارد دانش آموزان در مدت کوتاهی، رغبت خود را برای ادامه برنامه ریزی از دست می دهند. اما اگر بدانند مشاور از آن ها جویای شرایط می شود، خود را ملزم به خواندن دروس طبق برنامه ارائه شده می داند.

برخی از مشاورین به صورت روزانه نیز در تماس های تلفنی با دانش آموز و یا والدین، وضعیت درسی آن ها را پیگیری می کنند. این عمل بسیار موثر خواهد بود. فرزند شما هر روز با حامی خود در ارتباط بوده و به بهانه ارائه گزارش روزانه، خود را موظف به اجرای برنامه خواهد دانست.

  • مشاور تحصیلی باید برنامه درسی کوتاه مدت تنظیم کند.

متاسفانه برخی از مشاورین برای اینکه دانش آموزان بیشتری داشته و درآمد خود را افزایش دهند، برنامه درسی طولانی مدت برای آن ها تنظیم می کنند تا نیاز به مراجعه حضوری، کمتر باشد. اما یک مشاور تحصیلی توانمند و بااخلاق، به هیچ عنوان این مسیر را در پیش نمی گیرد. بلکه برنامه ای دو هفته ای تدوین می کند تا در بازه های زمانی کوتاه هم وضعیت درس دانش آموز و هم پیشرفت درسی معلمان بررسی شده و برنامه بعدی متناسب با آن طرح شود.

  • ایجاد انگیزش در دانش آموز، اهمیت زیادی دارد.

به هر حال این یک واقعیت است که درس خواندن برای برخی از دانش آموزان، سخت و کسل کننده است. به ویژه اگر دانش آموز، در دوران کنکور به سر می برد. صرفا داشتن یک برنامه درسی منسجم و ایده آل، کافی نیست، بلکه لازم است دانش آموز از روحیه خوبی برخوردار باشد.مشاوره تحصیلی

در طول سال تحصیلی به دلیل اینکه حجم دروس و امتحانات زیاد می شود، به تدریج دانش آموز خسته خواهد شد. اینجاست که یک مشاور تحصیلی ماهر می تواند با صحبت های خود به گونه ای عمل کند که دانش آموز هر روز بیشتر از قبل به درس خواندن علاقمند شود.

به جرات می توان گفت که در مشاوره تحصیلی اگر به بعد روانی توجه نشود، به هیچ عنوان برنامه ریزی های درسی نتیجه بخش نخواهد بود. بنابراین یک مشاور تحصیلی موفق باید صبور، با حوصله و خوش خلق باشد تا دانش آموز هم برای درس خواندن علاقمند شده و هم از جلسات مشاوره کسل نشود.

مشاوره تحصیلی تحت نظر کلینیک رویا

قطعا برای شما نیز اهمیت دارد که فرزندتان یک شغل بسیار عالی داشته باشد که لازمه آن، قبولی در رشته ای ایده آل در دانشگاه است. با توجه به اینکه این مسئله بسیار اهمیت دارد، لازم است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید که با مشاوره تحصیلی دقیق، آینده ای درخشان را برای فرزند شما رقم بزند. در کلینیک رویا گروهی از مشاورین ما در زمینه مشاوره تحصیلی فعالیت می کنند. شما می توانید از طریق تماس با مرکز، وقت مشاوره دریافت نمایید. به شما اطمینان می دهیم متخصصین ما از فرزند شما حمایت خواهند کرد.مشاوره تحصیلی