کلینیک رویا
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

درمان اضطراب با 10 روش آسان و سریعنوشته شده توسط در تاریخ آبان 7, 1399

درمان اضطراب با 10 روش آسان و سریع

درمان اضطراب با 10 روش آسان و سریع


ترس و دلهره ذاتا با انسان وجود دارد چرا که همین ترس، ما را از خطراتی دور می کند. رای مثال اگر ترس در وجود انسان های اولیه نبود چگونه می دانستند باید از حیوانات دوری کرده و از خود دفاع کنند. در نتیجه ماهیت ترس خوب است اما زمانی مشکل ساز خواهد شد که بیش از اندازه در وجود انسان ریشه کند. در این صورت به اضطراب تبدیل خواهد شد. در ادامه مقاله درمان اضطراب با 10 روش آسان و سریع با ما همراه باشید.

متاسفانه آمار نشان می دهد در سال های اخیر تعداد افراد مبتلا به اضطراب رو به افزایش بوده و این مسئله به هر دلیل که رخ می دهد، تاثیر بسیار بدی بر روی زندگی آن ها خواهد گذاشت. اگر شما یک فرد مضطرب هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید. راهکارهایی پیشنهاد کرده ایم تا بتوانید سریعا نتیجه گرفته و بر اضطراب خود غلبه کنید.

10 روش آسان برای درمان اضطراب

روش های آسان برای درمان اضطراب را در زیر بخوانید:

1- به اندازه کافی بخوابید.

شما باید در طول شبانه روز بین 9-7 ساعت شبانه خواب داشته باشید. اما به خاطر داشته باشید که ساعت خواب نیز مهم است. کسانی که در طول شب نمی خوابند و یا عمده ساعات شب را بیدار هستند، اضطراب در وجودشان ریشه کرده و تشدید می شود.

2- سعی کنید بخندید.

درست است که شرایط زندگی بسیار سخت شده و همه ما به فکر گذران امور زندگی هستیم اما به هر حال ما خواسته ناخواسته در این شرایط قرار گرفته و کاری از دستمان ساخته نیست. آیا این درست است که بنشینیم و غصه بخوریم؟ آیا این کار به غیر از لطمه زدن به خودمان، چیزی را تغییر می دهد؟ پس لااقل برای آرامش روان خودتان، بخندید.

درمان اضطراب با 10 روش آسان و سریع3- برای درمان اضطراب از داشته های خود تشکر کنید.

همه ما در زندگی کمبودهایی داریم که تلاش میک نیم رفع شوند. اما به جای اینکه به این کمبودها فکر کنید، به داشته ها بیاندیشید و از خداوند تشکر کنید. این کار انرژی مثبتی ایجاد کرده و به تدریج اضطراب آینده را از شما دور می کند.

4- برای درمان اضطراب محیط اطراف خود را مرتب کنید.

به خاطر داشته باشید که شرایط محیطی کار و زندگی، بر روی شرایط ذهن تاثیر می گذارد. اگر در اتاقی استراحت کنید که همیشه به هم ریخته و یا محل کارتان همواره بی نظم است، این بی نظمی به صورت ناخواسته به ذهن القا شده و منجر به اضطراب می شود.

5- برای درمان اضطراب رژیم غذایی سالم داشته باشید.

به جای استفاده از غذاهای آماده و فست فود، به سراغ سبزیجات، میوه ها و غذاهای حاوی امگا 3 و ویتامین B بروید. تحقیقات نشان داده است که این ویتامین و امگا 3 نقش موثری در سلامت روان و از بین بردن علائم افسردگی و اضطراب دارند.

درمان اضطراب با 10 روش آسان و سریع

6- تمرین تنفس داشته باشید.

از طریق تنفس می توان تشخیص داد که چه کسی دارای اضطراب است. افراد مضطرب، نفس های کوتاه سریع داشته و برعکس، افراد آرام تنفس عمیق دارند. سعی کنید تمرین کنید نفس کشیدنتان عمیق و آرام باشد.

7- تمرکز ذهنی را فراموش نکنید.

باید بر روی افکار ذهن خود تمرکز داشته باشید. اجازه ندهید ذهن شما به هر موردی که شما نمی خواهید، فکر کرده و منجر به اضطراب در وجودتان شود. جالب است بدانید که تحقیقات نشان می دهد تمرکز ذهنی از طریق افزایش میزان ماده خاکستری مغز، باعث کاهش اضطراب خواهد شد. شما باید زمام افکار خود را در دست بگیرید و این مهم، تنها با تمرین کردن میسر خواهد شد.

8- چشم اندازهای خود را ثبت کنید.

یک برد برای خود درست نموده و چشم اندازهای خود را روی ان درج کنید. شما باید افکار خود را روی این تخته پیدا کنید. اما همه افکار ما درست نیستند. لذا در زمان درج ان ها روی برد فکر کنید که آیا فکر (T.H.I.N.K) شما آیا این فکر من درست (True)، مفید (Helpful)، الهام‌بخش (Inspirational)، ضروری (Necessary) و مهربانانه (Kind) است؟ اگر این ویژگی ها را داشت، یعنی درست است و باید روی تخته بیاید در غیر این صورت، ان فکر سریعا باید حذف شود.

9- به تفریح خود اهمیت دهید.

انسان به تفریح و گردش نیاز دارد در غیر این صورت به تدریج خسته شده و از نظر روحی، ضعیف می شود. ضعف روحی شرایط را برای ابتلا به اضطراب فراهم خواهد کرد. لذا حداقل یکبار در هفته به گردش بروید.

10- گاهی سکوت کنید.

انسان گاهی به سکوت کردن نیاز دارد تا بتواند خوب فکر کند، افکار خود را از غربال رد کرده و تنها دسته ای که مفید هستند را در ذهن خود نگه دارد. سعی کنید هر از گاهی در مکان دنج نشسته، چشمان خود را بسته و فکر کنید. این کار برای تمرکز کردن و مدیریت افکار ذهن بسیار مفید بوده و سلامت روح را به دنبال خواهد داشت.

درمان اضطراب با 10 روش آسان و سریع

درمان اضطراب در کلینیک رویا

متاسفانه اضطراب و استرس از جمله ناهنجاری های روحی هستند که شرایط را برای مشکلات روانی دیگر فراهم نموده و علاوه بر این، باعث بیماری های جسمی نیز خواهد شد. افرادی که به اضطراب مبتلا می شوند، سیستم ایمنی بندشان به تدریج ضعیف شده و همین عامل باعث می شود سریع تر به بیماری مبتلا شوند. علاوه بر این، اضطراب بر روی سلامتی و شادابی پوست تاثیر خواهد گذاشت چرا که هورمون کورتیزول در بدن تولید نموده و این هورمون تاثیر منفی بر پوست می گذارد.

اگر با افراد مضطرب در ارتباط باشید، می بینید که پیرتر از سن واقعی خودشان به نظر می رسند. بنابراین لازم است درمان جدی اضطراب به وسیله مراجعه به مشاور و روانشناس انجام گیرد تا برای همیشه از شر این مشکل روحی راحت شده و هم خود و هم اطرافیان، زندگی با آرامشی داشته باشید. کلینیک مشاوره در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان) با تیمی از متخصصین مجرب و ماهر در خدمت شما هستند تا با طی نمودن چند جلسه، بتوانید سلامت روحی خود را به دست بیاورید. به خاطر داشته باشید که شرط بهبودی زود هنگام، مراجعه به موقع و میزان همکاری خودتان با مشاورین و روانشناسان ما است.

درمان اختلالات روانشناختیدرمان اختلالات هیجانیروانپزشکیروانکاویسلامت روان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یازده =