کلینیک رویا
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

نکاتی که هر کس در رابطه با مسائل جنسی باید بداندنوشته شده توسط در تاریخ آذر 30, 1399

نکاتی که هر کس در رابطه با مسائل جنسی باید بداند

نکاتی که هر کس در رابطه با مسائل جنسی باید بداند


عشق و رابطه یکی از مهمترین اتفاقات زندگی هر انسانی است. همین عشق در صورتی که کامل و تمام عیار باشد منجر به ازدواجی موفق خواهد شد. براساس تئوری استرنبرگ عشق از سه مولفه صمیمیت، تعهد و شهوت تشکیل شده است. شهوت به معنی اشتیاق برای رابطه جنسی است. متخصصین روانشناسی معتقد هستند در صورتی که این مولفه از رابطه عاشقانه مورد توجه قرار نگیرد، حتی اگر بهترین رابطه عاطفی بین افراد وجود داشته باشد باز هم منجر به شکست خواهد شد. در صورتی که به تازگی قصد ازدواج دارید و یا اینکه در زندگی مشترک خود در زمینه مسائل جنسی به مشکل برخورد کرده اید، حتما این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

چند نکته در رابطه با مسائل جنسی

1- آموزش مسائل جنسی به طور صحیح

اولین عامل برای موفقیت در رابطه جنسی، آموزش مسائل جنسی به طور صحیح است. متاسفانه هنوز در جامعه ما این مسئله به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرد و باروهای قدیمی وجود دارد. زوجین قبل از اینکه زندگی مشترک خود را شروع کنند باید این مسائل را آموزش ببینند. شاید برای شما عجیب باشد اما موارد زیادی وجود داشته است که همین ناآگاهی منجر به آسیب های فیزیکی به طرف مقابل، لطمه روحی، اختلال روانی و… شده است. از طرفی اغلب زوجین خجالت می کشند از دوستان و اعضای خانواده راهنمایی بخواهند.

آموزش مسائل جنسی به طور صحیحخوشبختانه امروزه فایل های آموزشی زیادی در این زمینه تولید شده است که می تواند به شما کمک کند. برای مثال در بخش مشاور ازدواج کلینیک رویا کلینیک مشاوره در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان) یکی از مباحث بسیار مهم که آن پرداخته می شود، مسائل جنسی و می توانید از متخصصین ما کمک بگیرید.

2- احترام به مرزهای شخصیتی افراد (احترام به رضایت طرفین)

رابطه جنسی زمانی می تواند لذت بخش باشد که علاوه بر آگاهی از روش صحیحی انجام آن، با رضایت طرفین انجام شود. در واقع اشتیاق رابطه جنسی برای این است که در پایان کار زوجین به آرامش روانی برسند. اکنون تصور کنیم که شما همسر خود را به زور وادار به رابطه می کنید. وقتی او رضایتی برای برقراری رابطه نداشته باشد هم خودش اذیت شده و هم چون با شما از نظر عاطفی همراه نمی شود، به شما آرامش نخواهد داد. در واقع نوعی رابطه حیوانی به میان می آید.

نکاتی که هر کس در رابطه با مسائل جنسی باید بداند

به همین دلیل است که روانشناسان توصیه می کنند به هیچ عنوان همسر خود را در تنگنا قرار ندهید. به هر حال برخی از خانم ها بنا به دلایلی، از رابطه جنسی ترس دارند. به همسران چنینی افرادی توصیه می کنیم به جای اینکه خودسرانه عمل کرده و بخواهند به هر نحوی او را راضی کنند، به مشاور مراجعه کنند. مشاور در اولین قدم تلاش می کند ریشه روانی این ترس و یا اکراه و بی میلی برای رابطه جنسی را در همسر شما پیدا کرده و سپس درمان را شروع نماید.

3- رابطه جنسی بازتاب دهنده ارزش انسان نیست (عدم خجالت از انجام رابطه)

چرا برخی از افراد گمان می کنند رابطه جنسی خجالت آور است؟ این بخشی از نیاز روحی ما انسان ها است که باید به شیوه درست رفع گردد. شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم عمده زوجین که برای مشاوره ازدواج به کلینیک رویا مراجعه می کنند، مشکل رابطه جنسی دارند. در واقع یکی از طرفین که عمدتا خانم ها هستند از انجام رابطه خجالت می کشند. لازم است بدانید که این بخشی از خلقت انسان ها است که خداوند شهوت را در وجود انسان قرار داده است تا دو جنس مخالف بتوانند به یکدیگر نزدیک شوند. اگر شهوت وجود نداشت، چگونه دو نفر تمایل داشتند با هم رابطه برقرار کرده و منتج به بقای نسل گردد؟ لذا به هیچ عنوان نباید خجالت بکشید.

نکاتی که هر کس در رابطه با مسائل جنسی باید بداندشما می توانید با یک مشاور ازدواج خبره صحبت کنید تا راهکارهایی به شما آموزش داده تا این خجالت و شرم را مدیریت کرده و بتوانید با همسر خود وارد رابطه ای موفقیت آمیز شوید. در این زمینه نیز می توانید از مشاورین توانمند کلینیک رویا کمک بگیرید. همسران توجه داشته باشند در این مورد نیز نباید هیچ فشار روحی بر روی طرف مقابل وجود داشته باشد چون آسیب روانی وارد شده به مراتب بسیار خطرناک تر خواهد بود. کمی حوصله به خرج دهید و تحت نظر یک متخصص عمل نمایید. در این صورت مشکل به صورت ریشه ای و برای همیشه حل خواهد شد.

4- صرفا برای رفع نیاز جنسی ازدواج نکنید

برای ازدواج باید زماین تصمیمی گیری کنید که آمادگی لازم را داشته باشید و این آمادگی هم در مورد آقایان و هم در مورد خانم ها صدق می کند. براساس تئوری استرنبرگ عشق همانند مثلثی است که از سه ضلع صمیمیت، تعهد و اشتیاق تشکیل شده است. زمانی که از نظر عقلی و عاطفی به بفهم این مثلث رسیدیم باید ازدواج کنید. متاسفانه هنوز هم در میان خانواده های ایرانی این تصور وجود دارد که دختر و پسر بعد از بلوغ و در اوج جوانی که شهوت به سراغ آن ها می آید باید ازدواج کنند تا مبادا به مشکلات اخلاقی برخورد نمایند.

نکاتی که هر کس در رابطه با مسائل جنسی باید بداند

اگر ازدواج تنها برای رابطه جنسی برقرار شود، کاملا اشتباه است چون این رابطه بعد از مدتی عادی خواهد شد و همین مسئله بر روی زندگی مشترک تاثیر می گذارد. تصور کنیم که دو نفر تنها براساس میل جنسی ازدواج کرده اند بدون اینکه شناخت کافی از هم داشته و از مشکلات زندگی زناشویی آگاه باشند. نتیجه چه خواهد شد؟ کافی است چند ماه از شروع زندگی بگذرد. در این زمان است که می فهمند مسائل جنسی تنها بخش کوچکی از زندگی را تشکیل می دهد و اگر طرفین قدرت درک و همراهی نداشته باشند حتی همین لذت جنسی نیز از بین خواهد رفت.

درمان اختلالات جنسیدرمان اختلالات روانشناختیروانپزشکیروانکاوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 16 =