جایگاه والدین بعد از ازدواج فرزندان

جایگاه والدین بعد از ازدواج فرزندان

جایگاه والدین بعد از ازدواج فرزندان


ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی همه ما انسان ها است. وقیت با کسی که دوست داریم ازدواج می کنیم، در واقع در کنار خانواده خود، با یک خانواده جدید وارد زندگی خواهید شد و این به معنی گسترش دایره ارتباطات ما خواهد بود. اما به هر حال شروع زندگی مشترک با مشکلاتی همراه خواهد بود. دو نفر که در دو محیط متفاوت رشد کرده اند، اکنون قرار است زیر یک سقف زندگی کنند و وجود برخی از اختلافات طبیعی است اما مشکل زمانی شروع می شود که والدین با دخالت های نابجای خود، زندگی را تلخ می کنند. متاسفانه برخی از والدین انتظار دارند فرزند آن ها بعد از ازدواج نیز همچنان آن ها را اولویت خود قرار دهد و همسرش جایگاه دوم را داشته باشد. این طرز فکر، سنگ بنای اختلافات بعدی خواهد شد.

بعد ازدواج اولویت اول شما باید همسرتان باشد

فراموش نکنید که بعد از ازدواج، اولین اولویت شما باید همسرتان باشد. وقتی مشکلی پیش می آید تفاوتی نمی کند چه کسی روبروی همسرتان قرار گرفته است، شما باید طرف او باشید. این بدان معنا نیست که به ناحق رفتار کرده و اجازه دهید همسرتان به هر نحوی می خواهد با خانواده شما برخورد کند بلکه در لحظه کنار او باشید و وقتی تنها شدید اشتباهات او را متذکر شوید. اما برای شما چند دلیل ذکر خواهیم کرد تا کاملا توجیه شوید چرا همسر را باید نسبت به خانواده ترجیح داد:

1- به همسر خود احترام خواهید گذاشت

حتما می دانید که هر کس با احترام گذاشتن به خودش، دیگران را مجاب می کند به او احترام بگذارند. همین مورد در مورد احترام به همسر نیز صدق می کند. وقتی به همسر خود در جمع احترام می گذارید، در واقع به دیگران نشان می دهید موظف هستند به همسر شما احترام بگذارند. نتیجتا شما با این کار رابطه زناشویی خود را تحکیم می بخشید.

جایگاه والدین بعد از ازدواج فرزندان2- اعتماد میان طرفین شکل می گیرد

فرض کنیم که یکی از زوجین مشکلات خود را به جای اینکه با همسرش در میان بگذارد، به سراغ پدر و مادر خود رفته و با آن ها صحبت می کند. در واقع اولویت اول او، خانواده اش هستند. این عمل او نشان می دهد که به همسرش اعتماد ندارد. وقتی شما تمام رازها و مشکلات خود را در ابتدا و حتی تنها با همسر در میان می گذارید، به او نشان می دهید که از هر کشی بیشتر به او اعتماد دارید. این کار نیز بنیان زندگی ار قوی می کند.

3- بنیان خانواده مستحکم می شود

وقتی همسر شما عادت دارد در طول روز ساعات زیادی را در کنار خانواده خود باشد و در خانه خودتان نیست، در واقع به این معنا است که او زندگی با پدر و مادر را به زندگی با شما ترجیح می دهد. آیا چنین شرایطی قابل تحمل است؟ شما باید همیشه پیش همسر خود باشید و با او به دیدار پدرو مادر بروید.

4- شرایط تلخ زندگی قابل تحمل می شود

زندگی زناشویی با عشق و عاطفه شروع می شود. شما نمی توانید همان عشقی که از همسر خود دریافت می کنید را از خواهر، بردارد و یا پدر و مادر خود دریافت کنید. لذا اولویت قرار دادن همسر کمک می کند در تمام سختی ها و مشکلات از حمایت عاطفی او برخوردار باشید و حتی وقتی والدین فوت می شوند، تنها بودن در کنار همسر است که این غم را تسکین می بخشد.

جایگاه والدین بعد از ازدواج فرزندانعواقب اولویت قرار دادن والدین نسبت به همسر بعد ازدواج

اما همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، متاسفانه برخی از همسران والدین خود را نسبت به همسر ارجح می دانند و یا اینکه والدین از او چنین انتظاری دارند. در چنین شرایطی باید منتظر اتفاقات زیر باشید:

– همسر شما به مرور زمان آزرده دل شده و مهر و عاطفه او نسبت به شما کم می شود.

– حس می کند پشتوانه محکمی برای زندگی نداشته و هر روز که زندگی می گذرد، بیشتر به این باور ایمان می آورد که این ازدواج از اساس اشتباه بوده است.

– همسر شما اعتمادش را به شما از دست می دهد چون متوجه می شود شما بسیاری از امور را از او پنهان کرده و تنها با والدین خود صحبت می کنید. در نتیجه او نیز به تلافی، به سراغ والدین خود رفته و مشکلات را با آن ها در میان می گذارد.

– رابطه زناشویی به شدت تحت شعاع قرار می گیرد. وقتی شما همسر را در اولویت دوم به بعد قرار می دهید، در واقع به ا نشان می دهید که او را کمتر از خانواده دوست دارید. این کار باعث می شود عشق کمرنگ شده و رابطه جنسی در زندگی زناشویی لطمه بخورد. قطعه در این شرایط همسر شما سعی می کند از شما دوری کند چون فکر می کند او را تنها برای رابطه می خواهید و در اصل علاقه اولیه شما به خانواده خودتان است.

آیا می دانید همین که بعد ازدواج والدین را نسبت به همسر ارجح بدانید زمینه ساز طلاق عاطفی خواهد شد و خانم ها در این میان بیشتر لطمه خواهند دید؟
جایگاه والدین بعد از ازدواج فرزندانآیا می دانید در آینده فرزندان شما نز این رفتار را از شما یاد گرفته و با همسران خود چنین رفتاری خواهند داشت؟ چه زمان قرار است این زنجیره قطع شده و این اشتباه تکرار نشود؟

– وقتی شما همسر خود را در اولویت دوم قرار می دهید در واقع به او بی احترامی کرده اید. در این صورت چه انتظاری از اطرافیان دارید که به او احترام بگذارند در حالی که خودتان به این موضوع توجه نکرده اید.

– این زندگی مشترک سرانجام خوشی نخواهد داشت. زندگی کردن با کسی که نسبت به او بی اعتماد هستید و از او احترام و عشق دریافت نمی کنید، خیلی زود با شکست مواجه خواهد شد.

دریافت نوبت

جهت تعیین وقت مشاوره می‌توانید همه روزه حتی روزهای جمعه، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب با شماره های زیر تماس بگیرید، یا با تکمیل فرم زیر منتظر تماس مسئولین پذیرش جهت هماهنگی نوبت باشید.

۰۲۱۴۴۶۷۲۸۷۵

۰۹۱۲۹۶۳۱۸۵۰

۰۲۱۴۴۶۷۲۹۷۴

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =