کلینیک رویا
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

7 روش شگفت انگیز برای بهبود رابطهنوشته شده توسط در تاریخ خرداد 2, 1402

7 روش شگفت انگیز برای بهبود رابطه

7 روش شگفت انگیز برای بهبود رابطه


فرقی نمی کند چه به عنوان فردی که تازه نامزد کرده است، یا فردی که مدتی است ازدواج کرده، ممکن است به دنبال راه هایی برای بهبود رابطه خود باشید. برخلاف داستان های عاشقانه تعطیلات و کمدی های عاشقانه که در آنها همه چیز پس از یک یا دو گفتگوی ساده حل می شود، حفظ روابط پر رونق کمی تلاش بیشتری می خواهد. اما لازم نیست نگران باشید. انجام تمام مسئولیت‌های زندگی – کار، بچه‌ها، خانواده، دوستان، همسایه‌ها، خانه‌تان- مایوس‌کننده است و بسیاری از ما کاملا خسته هستیم.

چند توصیه مهم و واقعی وجود دارد که برای بهبود روابط عالی هستند: شنونده خوبی باشید، وقت خود را با هم بگذرانید، از یک زندگی جنسی با کیفیت لذت ببرید و عوامل اذیت کننده را به یکدیگر بگویید. همچنین روش هایی که در ادامه توضیح داده می شود نیز می تواند در بهبود رابطه شما معجزه کند.

7 روش شگفت انگیز برای بهبود رابطه

7 روش شگفت انگیز برای بهبود رابطه

زمانی را به صورت جدا بگذرانید

به عنوان راهی برای بهبود رابطه شما غیر منطقی به نظر می رسد، اما از شریک زندگی خود فاصله بگیرید. هرکسی خارج از یک رابطه به فضا و زمان با کیفیت خود نیاز دارد. مشاوران دوستیابی و ازدواج به ما یادآوری می کنند که شما شایسته آن اتاق تنفس هستید. وقتی صمیمیت در هم می آمیزد، فقدان نزدیکی نیست، بلکه نزدیکی بیش از حد است که مانع میل می شود. نیاز ما به با هم بودن در کنار نیاز ما به جدایی وجود دارد. بنابراین، جدایی پیش شرط ارتباط است: این پارادوکس اساسی صمیمیت و رابطه جنسی است.

جدا شدن به صورت قدم زدن در پارک نیز باشد، این کار را انجام دهید. یا شاید بخواهید با یک دوست در یک تمرین شرکت کنید. نتیجه این است که عادات آزاردهنده شریک زندگی شما کمتر شما را تحریک می کند. احساس شادابی و شکیبایی بیشتری خواهید داشت. شریک خاص شما هم وقت دارد که دلتنگ شما شود.

مزایای دیگر: دوری منظم از کهنه شدن زمان با هم بودنتان جلوگیری می کند. در عوض،امکان کنجکاوی، مکالمات جالب تر و رشد را فراهم می کند. در واقع، جدا کردن زمان، پویایی رابطه را زنده می کند.

در یک زمان مشخص و همزمان بخوابید

آیا می دانستید که رفتن به رختخواب در زمان های مختلف بر شما و همسرتان تأثیر منفی می گذارد؟ برای بهبود رابطه خود، همزمان به رختخواب بروید. در هر شرایطی، زمان خواب خود را هماهنگ کنید. به گفته کریس برانتنر، یک مربی معتبر علوم خواب، 75 درصد از زوج ها با هم به رختخواب نمی روند که اثرات منفی دارد.

کسانی که الگوهای خواب نامناسب دارند، نسبت به کسانی که با هم به رختخواب می روند، درگیری، مکالمه کمتر و رابطه جنسی کمتری را گزارش می دهند. این امر به شما اجازه نمی دهد در حالی که هر دو در رختخواب هستید، زیر پتو شیرجه بزنید و در رسانه های اجتماعی خود غوطه ور شوید.

آسیب پذیر باشید

گاهی اوقات برای آسیب پذیر بودن باید عمیق کاوش کنی. « اگر زوج ها هر یک در مورد نقاط کور خود کنجکاو شود، آنها را کشف کند، و سپس به اندازه کافی شجاع باشد تا آن آسیب پذیری را به اشتراک بگذارد، می تواند به ایجاد صمیمیت عمیق تر کمک کند.”

«نقطه کور لزوماً به معنای عیب یا ضعف نیست، بلکه به معنای اعتقاد عمیق در مورد خود یا در مورد اینکه چگونه یک رابطه قرار است کار کند، یا عشق چگونه ابراز می شود. این باور آنقدر عمیق است که ما حتی نمی‌دانیم که آن را داریم، از این رو به آن نقطه کور می‌گویند.»

آسیب پذیر باشید

ایجاد تجربیات بدیع

اگرچه خوردن پیتزای مورد علاقه خود در هر شنبه شب و گنجاندن آداب و رسوم در زندگی شما باعث تقویت روابط می شود، اما بی حوصلگی به وجود می آید. بنابراین، باید همه چیز را تغییر دهید—روتین خود را با شب های ملاقات غیرقابل پیش بینی و لحظات سرگرم کننده تقویت کنید. تداوم خودانگیختگی چندین سال در ازدواج مهم است. کتاب او، “5 قدم ساده برای رساندن ازدواج شما از خوب به عالی” بر اساس یافته های یک مطالعه پیشگامانه است که او کارگردانی کرد و 373 زوج متاهل را برای بیش از 20 سال دنبال کرد. او متوجه شد که بسیاری از همسران احساس می کنند که در یک رکود هستند.

اگر قرارهای ماجراجویانه مانند صخره نوردی یا یادگیری یک زبان جدید در حال حاضر غیرممکن است، آیا می توانید یک ترامپولین بخرید یا کاری غیرمنتظره انجام دهید؟ شاید بتوانید راه های دیگری برای ایجاد هیجان در رابطه خود بیابید. روانشناسان می گویند که روی تازگی، تنوع و شگفتی تمرکز کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که پس از هفته‌ها قرارهای جالب، شرکت‌کنندگان عشق خود را دوباره زنده کردند و زوج‌ها احساس صمیمیت‌تر کردند

سورپرایز کردن با چیزهای کوچک

حرکات کوچک جرقه را زنده نگه می دارند و به همسرتان یادآوری می کنند که به آنها فکر می کنید. زوج های خوشبخت با یکدیگر مهربان هستند. دادن یا داوطلب شدن برای کمک یک مزیت است. در واقع، اعمال محبت آمیز قدرتمند هستند و کارهایی که بدون برنامه ریزی انجام می شوند، به رفاه کلی دامن می زنند.

به زبان عشق شریک زندگی خود احترام بگذارید. به عنوان مثال، آنها شما را در آغوش می گیرند زیرا برای لمس فیزیکی ارزش قائل هستند. اگر آنها اتاق نشیمن را تمیز کنند یا زمان بیشتری را دور از میز خود بگذرانند، خوشحال‌تر می‌شوید، زیرا برای خدمات و زمان با کیفیت با هم ارزش قائل هستید. در روابط، یاد بگیرید که چگونه می توانید عشق خود را به گونه ای نشان دهید که شریک زندگی شما برای شما ارزش قائل است.

بهتر و اصولی بحث کن

در حالی که هیچ کس نمی خواهد با کسی که دوستش دارد بحث کند، اختلاف نظرها در واقع سالم هستند. این نحوه مبارزه شماست، و اگر منصفانه و سازنده بجنگید، کارساز است. جان گاتمن، دکترا، که چهل سال به عنوان محقق و پزشک بالینی روی بیش از 3000 زوج مطالعه کرد، چگونگی ایجاد سبک عاشقانه‌تر مخالفت را روشن می‌کند. آهسته و ملایم صحبت کنید. ادب تا حد زیادی پیش می رود. آنچه کلیدی است این است که بدون سرزنش صحبت کنید. از اظهارات دفاعی یا انتقادی که می تواند باعث تشدید درگیری شود، خودداری کنید.

بهتر و اصولی بحث کن

روی نکات مثبت تمرکز کنید

ازدواج های سالم و شاد، جو غنی از مثبت بودن را ارائه می دهد. برای هر تعامل منفی در طول confیک ازدواج پایدار و شاد دارای پنج یا بیشتر تعامل مثبت است. بنابراین، سعی کنید پنج برابر بیشتر اظهارات مثبت در بحث های خود ارائه دهید، از جمله استدلال ها و اختلافات خود. به عنوان مثال، یک زوج شاد به جای اینکه “ما هیچ وقت لذت نمی بریم” می گویند: “خب، ما خیلی می خندیم.”

یک داستان عاشقانه را به اشتراک بگذارید

اگرچه ممکن است شما را شگفت زده کند، یادآوری خاطرات می تواند به بهبود رابطه شما کمک کند. مکالماتی که با «به یاد داشته باشید کی» شروع می‌شود و در مسیر خاطره قدم می‌زنید – درباره اولین قرار، اولین خانه و خاطرات خنده‌دار – هر دوی شما را به احساسات خوب باز می‌گرداند. به شریک زندگی شما یادآوری می شود که چرا از ابتدا عاشق شما شده است.

راه دیگر برای ترمیم و بهبود رابطه تان این است که قدردانی از خصوصیاتی را که شریک زندگی تان دارد نشان دهید. برای نشان دادن این ویژگی های شگفت انگیز همیشه حکایت هایی اضافه کنید.

این تکنیک‌های شگفت‌انگیز اما تاثیرگذار بالا می‌تواند به شما در بهبود رابطه کمک کند. به اندازه کافی جالب توجه است، تحقیقات نشان می دهد که این شخصیت یا سازگاری نیست که زوج ها را کنار هم نگه می دارد. در عوض، نحوه تعامل یک زن و شوهر – نحوه صحبت آنها با یکدیگر، نحوه کنار آمدن با یکدیگر – و تمرکز آنها بر ایجاد رابطه با یکدیگر است که روابط موفقی را ایجاد می کند.

سلامت روانمشاوره خانواده

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =