کلینیک رویا
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

اختلافات مهم زناشویی که زندگی شما را به جدایی می کشاندنوشته شده توسط در تاریخ آبان 11, 1399

اختلافات مهم زناشویی که زندگی شما را به جدایی می کشاند

اختلافات مهم زناشویی که زندگی شما را به جدایی می کشاند


ازدواج یکی از مهمترین مراحل زندگی انسان است که از این پس، شما قرار است علاوه بر خود، بلکه نسبت به همسر و بعد نسبت به فرزندان، تعهد داشته باشید. از زمان زندگی زناشویی، اختلافات شروع می شود چرا که هر فرد در شرایط خانوادگی خود تربیت شده و اکنون زوجین باید بتوانند تفاوت ها را شناخته و مدیریت کنند. متاسفانه آمار نشان می دهد عمده طلاق ها، در 5 سال اول زندگی رخ می دهد به همین دلیل لازم است همسران از اختلافات مهم زناشویی که منجر به طلاق می شود، آگاهی داشته باشند.

مهمترین اختلافات زناشویی

اگر به تازگی ازدواج کرده اید و یا قصد دارید ازدواج کنید، توصیه می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید. آگاهی از برخی امور باعث می شود تا شما بهتر بتوانید شرایط زندگی خود را مدیریت نمایید. در این قسمت از مقاله، 5 مورد از مهمترین اختلافات بین زوجین را توضیح خواهیم داد:

1- اختلاف عقیدتی از اختلافات مهم زناشویی

قبل از ازدواج حتما به این موضوع دقت کنید که از نظر معنوی و عقیدتی، با همسر خود هم نظر باشید. متاسفانه دیده شده است که عمده زوجین به این مسئله توجه نداشته اند چرا که موارد دیگر همانند پول و موقعیت اجتماعی، باعث شده به امور دیگر توجه نکرده و بعد از ازدواج همین مسئله باعث اختلاف شده است. به جرات می توان گفت اختلاف عقیدتی و معنوی، مهمترین تفاوتی است که شرایط جدایی را به راحتی و در کوتاه ترین زمان فراهم می کند.

اختلافات مهم زناشویی که زندگی شما را به جدایی می کشاند2- اختلاف طبقاتی از اختلافات مهم زناشویی

یکی از دلایل طلاق در میان زوجین، تفاوت بسیار زیاد طبقاتی است. شاید در نگاه اول، عشق و علاقه بین آن ها بین اندازه ای زیاد باشد که اهمیتی به این اختلاف طبقاتی ندهند اما خوب فکر کنید. قرار است یک عمر با همسر و خانواده او زندگی کنید. آیا این شدت دوست داشتن می تواند همه مشکلات را بپوشاند؟ پس بهتر است منطقی عمل کرده و با کسی ازدواج کنید که هم سطح شما باشد تا بعدا تحقیر و توهین میان شما رخ ندهد. این جمله را به خاطر داشته باشید که پول به مرور زمان به دست می آید اما شخصیت خرد شده، هرگز ترمیم نمی شود. پس به قیمت ازدواج با فردی پولدار، قید شخصیت خود را نزنید.

3- اختلاف سنی زیاد از اختلافات مهم زناشویی

مشاورین معتقد هستند بهترین سن ازدواج، 7 سال به علاوه یا منهی سه است. به این معنا که حداقل اختلاف سنی باید 4 و حداکثر آن باید 10 باشد. هر کس بهتر از دیگران به خلق و خوی خود آشنا است. ببینید که کدام مورد به شرایط روحی شما نزدیک تر است. برخی افراد اختلاف سنی زیاد و برخی دیگر تفاوت سنی کم را دوست دارند اما دقت کنید که این تفاوت نباید از 10 سال بیشتر شود در این صورت طرفین نمی توانند همدیگر را درک کنند و اختلافات بعد از ازدواج شروع خواهد شد.

اختلافات مهم زناشویی که زندگی شما را به جدایی می کشاند4- تفاوت در سلیقه ها از اختلافات مهم زناشویی

درست است که همه افراد با هم اختلاف سلیقه دارند اما این مسئله اگر بیش از اندازه شود، باعث اختلاف خواهد شد. ساده ترین مثال، در رابطه دوستی است. شما اگر با کسی دوست باشید که اختلاف سلیقه زیادی با شما دارد، این دوستی برای مدت کوتاهی بیشتر دوام نمی آورد. اکنون تصور کنیم که شما می خواهید ازدواج کنید. بحث زندگی زناشویی با دوستی کاملا تفاوت دارد.

شما نمی توانید به همین سادگی، قید زندگی را زده و درخواست طلاق دهید. به همین دلیل است که باید قبل از ازدواج، به خوبی تحقیق رده و از هر نظر، طرف مقابل خود را محک بزنید. یکی از موارد، همین اختلاف سلیقه است. کافی است چند بار با یکدیگر خرید بروید، در رستوران غذا بخورید و یا در راه، از او بخواهید اهنگ های مورد علاقه اش را برای شما پخش کند. اگر زیرک و باهوش باشید، خیلی زود متوجه می شوید چه اندازه سلیقه او با شما تفاوت دارد.

5- اختلاف در تحصیلات

مورد دیگر که منجر به اختلاف در زندگی زناشویی می شود، اختلاف در تحصیلات است. البته در مواردی دیده شده است که زوجین با اختلاف زیاد از این نظر، زندگی عاشقانه و بسیار خوبی دارند اما در اغلب موارد، این تفاوت باعث اختلاف می شود. اگر از نظر تحصیلات در یک سطح باشید، به این معنا است که از نظر فکری، بیشتر به هم نزدیک هستید.

از سویی دیگر به هر حال نظر اطرافیان به مرور زمان بر روی ذهنیت ما تاثیر خواهد گذاشت همانند سمی که به تدریج وارد بدن شده و ما را مسموم کند. لذا عاقلانه ترین کار این است که برای ازدواج، کسی را شریک خود قرار دهیم که اختلاف علمی زیادی با ما ندارد. از سویی دیگر این مسئله در امر تربیت فرزندان نیز بسیار مهم است. پدر و مادر تحصیل کرده، موفق تر عمل خواهند کرد.

اختلافات مهم زناشویی که زندگی شما را به جدایی می کشاندمشاوره ازدواج در کلینیک رویا

رمز داشتن ازدواج موفق، آشنایی بیشتر زوجین از یکدیگر، قبل از ازدواج است. رفت و امد ها خانوادگی، گردش رفتن دو نفره و همچنین مشاوره، به شما بسیار کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید. اما متاسفانه برخی از افراد بعد از ازدواج، در زندگی خود دچار مشکل می شوند. در این زمان نیز می توانید از مشاور کمک بگیرید تا با راهنمایی های به موقع و درست، به شما کمک کند تا اختلافات میان خود و همسرتان را رفع نموده و زندگی آرامی داشته باشید. کلینیک مشاوره در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان) در این زمینه نیز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

در این مرکز، گروهی از مشاورین ما در امر ازدواج، راهنمای بسیار خوبی برای شما خواهند بود. کافی است مشکلات خود را به متخصصین ما اطلاع دهید. به شما اطمینان می دهیم در صورتی که همکاری لازم را داشته باشید، شرایط زندگی خیلی بهتر از قبل خواهد شد.

روانکاویمشاوره ازدواج و طلاقمشاوره خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =