جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مشکلات افراد مبتلا به تراجنسیتینوشته شده توسط در تاریخ بهمن 22, 1399

مشکلات افراد مبتلا به تراجنسیتی

مشکلات افراد مبتلا به تراجنسیتی


یکی از مشکلاتی که متاسفانه در کل دنیا وجود دارد، تراجنسیتی است. البته این مسئله از قدیم الایام وجود داشته و در گذشته مردم رفتار درستی با افراد تراجنسیتی نداشتند. امروزه با توجه به اینکه در کل دنیا فرهنگسازی هایی انجام شده است، مردم دیدگاه منفی قبل را نسبت به این موضوع نداشته و می دانند که چنین شخصیت، به هیچ عنوان اکتسابی نیست بلکه این دسته از افراد، ذاتا اینگونه آفریده شده اند. در نتیجه باید به آن ها کمک شود تا مشکلات ناشی از تراجنسیتی برای آن ها کمتر شود.

منظور از تراجنسیتی چیست؟

قبل از اینکه به بررسی مشکلات افراد مبتلا به تراجنسیتی بپردازیم، ابتدا لازم می دانیم تعریفی علمی در مورد این اختلال داشته باشیم. تراجنسیتی که به اختصار به صورت ” تی اس” نوشته می شود، از واژه ” ترنسکشوال” گرفته شده است. همانگونه که گفته شد، مشکل این افراد، تضاد بین شخصیت و شرایط فیزیکی است. به این معنا که فردی ظاهر و اندام مردانه داشته ولی خلق و خوی او زنانه است و یا حتی برعکس. این تضاد، منجر به بی قراری جنسی شده و شرایط را برای زندگی، بسیار سخت خواهد کرد. به همین دلیل است که افراد مبتلا به تراجنسیتی تصمیم به تغییر جنسیتی می گیرند چون تنها راه رسیدن به آرامش، همخوانی بین فیزیک بدن و شخصیت فردی است.

منظور از تراجنسیتی چیست؟بررسی مشکلات افراد مبتلا به تراجنسیتی

1- این دسته از افراد دچار بیزاری جنسی می شوند

اولین و مهمترین مشکلی که فرد با آن مواجه می شود، بیزاری جنسی است. او از اندام تناسلی خود متنفر شده و هر کار می کند که به آن صدمه بزند. علت این تنفر، همان تضادی است که در وجود آن ها همانند زبانه آتش، شعله می کشد. در نتیجه در طول روز و حتی در تمام مدت خواب، آرامش نخواهند داشت. فرد ترنس به مرور زمان بسیار ضعیف خواهد شد.

2- از نظر جنسی، دچار سردرگمی می شوند

آن ها نمی دانند دقیقا چه جنسیتی دارند. ظاهر فرد یک جنسیت و شخصیت درونی او جنسیتی دیگر را نمایش می دهد. در نتیجه دچار سردرگمی خواهد شد. این دسته از افراد مجبور هستند طبق فرامین جامعه عمل کرده و پوششی داشت هباشند که مناسب با ظاهر شرایط فیزیکی بدن آن ها است چون مردم، این بعد از شخصیت او را می بینند. چنین شرایطی، آشفتگی ان ها را بیشتر می کند. از یک سو مجبور به ظاهر نمایی در جامعه بوده و از سویی دیگر درون آن ها، میل به چیزی دیگر دارد.

3- به اختلالات روانی دچار می شود

عزیزان دقت داشته باشید شرایط زندگی برای فردی که به تراجنسیتی مبتلا شده است، واقعا سخت بوده و شما نباید با بدرفتاری ها خود، به این شرایط دامن بزنید. وجود تضاد بین شخصیت درونی فرد و شرایط جسمی او، منجر به بی قراری، آشفتگی و دوگانگی خواهد شد. روح در این حالت، به شدت آسیب پذیر بوده و در نتیجه فرد به اختلالات روانی همانند استرس، اضطراب، افسردگی و… دچار می شود. این ناهنجاری های روحی زمانی حادتر خواهد شد که فرد در جامعه، طرد شود. اطرافیان و دوستان او علاقمند به رفت و آمد با چنین فردی نبوده و در نتیجه فرد ترنس منزوی می شود. آیا می دانید چنین فردی بسیار مستعد خودکشی است؟

مشکلات افراد مبتلا به تراجنسیتی4- برچسب انگ حیثیتی به افراد تراجنسیتی می خورد

حقیقت تلخ این است که هنوز هم مردم زیادی تصور خوبی نسبت به تراجنسیتی نداشته و در تصور خود گمان می کنند فحشا رخ داده است. چرا ما نمی توانیم قبول کنیم این مشکل، دست خود فرد نیست؟ چه کسی دوست دارد عمری را با تضاد بین خود واقعی و خود ظاهری زندگی کند؟ مردم جامعه ما هنوز هم با نگاه های آزاردهنده خود، تمسخر، تحقیر، استفاده از الفاظ زشت و ناپسند و… به گونه ای رفتار می کنند که گویی فرد ترنس، جرمی مرتکب شده و حیثیت خانواده را به باد داده است.

5- فرد مبتلا به تراجنسیتی امنیت شغلی ندارد

از دیگر مشکلاتی که این دسته از افراد با آن مواجه می شوند، ناامنی شغلی است. فردی که به تراجنسیتی مبتلا شده است، عمدتا رفتاری را نشان می دهد که متناسب با شخصیت او است و با فیزیک بدن تطابق ندارد. چنین موضوعی از نظر مردم پسندیده نیست. شما مردی را تصور کنید که رفتار زنانه دارد. همین امر باعث می شود که این افراد هم از نظر تحصیل و هم از نظر کاری، به مشکل برخورد کرده و نتوانند به رشته و شغل مورد علاقه خود بپردازند.

با توجه به اینکه افراد ترنس حامی مالی نیز نداشته و مورد بدرفتاری قرار می گیرند، مجبور خواهند بود دست به هر کاری بزنند تا نیاز مالی خود را تامین کنند. از همین زمان، انحرافات کلید خواهد خورد. به هر حال برای گذران زندگی، نیاز به پول داشته و خانواده نیز از او حمایت نمی کند. راه دیگری برای او باقی نمی ماند.

مشکلات افراد مبتلا به تراجنسیتی6- از خانه فرار می کند

اتفاقی که در بین اکثر افراد مبتلا به ترنس رخ می دهد، فرار از خانه است. درک شرایط آن ها از سوی خانواده سخت است. متاسفانه اغلب خانواده ها رفتار درستی با فرزند خود در این شرایط ندارند و دلیل آن، عدم آگاهی است. خانواده هنوز به این درک و فهم نرسیده است که فرزندشان هیچ نقشی در بروز این عارضه نداشته و انون باید به او کمک کنند تا با شرایط خود کنار بیاید. مشکل فرد ترنس زمانی حل می شود که تغییر جنسیت دهد. چرا خانواده ها در برابر این موضوع مقاومت می کنند؟ رفتار نادرست شما باعث فرار فرزند از خانه خواهد شد. چون او به اندازه کافی به دلیل مشکلی که دارد، آسیب دیده و آرامش خود را از دست داده است. اکنون رفتار بد اعضای خانواده، شرایط را بدتر می کند لذا تصمیم به ترک خانه خواهد گرفت.

درمان اختلالات جنسیدرمان اختلالات روانشناختی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =