کلینیک رویا

مازوخیسم به چه معناست؟نوشته شده توسط در تاریخ دی 24, 1399

مازوخیسم به چه معناست؟

مازوخیسم به چه معناست؟


متاسفانه آمار نشان می دهد انسان امروزی به شدت درگیر مشکلات روانی است شاید علت آن را بتوان در تغییر سبک زندگی دانست. مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی فشار روانی زیادی برای انسان به دنبال خواهند داشت. روح انسان بسیار حساس است و کوچکترین اتفاق تلخ، آسیب سنگین به آن وارد می کند. به همین دلیل است که متخصصین علم روانشناسی تاکید می کنند اگر از نظر روحی و روانی دچار مشکل شدید، قبل از اینکه پیشرفت کرده و ریشه دار شود، درمان را آغاز نمایید چرا که عارضه های روحی اگر ماندگار شوند، به سختی می توان از ان ها خلاصی یافت. برای مثال مازوخیسم از جمله اختلالات روانی است که در این مقاله پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.

مازوخیسم چیست؟

مازوخیسم یکی از اختلالات روانی است که پیرامون رابطه جنسی رخ می دهد. مازوخیسم یا آزارخواه جنسی، به حالتی گفته می شود که فرد دوست دارد در حین رابطه با همسر خود، دچار آزار و شکنجه شود. حتما این حرف برای شما عجیب خواهد بود چون شکنجه شدن، واقعا عذاب آور است. به همین دلیل گفته می شود افرادی که به شکنجه علاقه دارند، اختلال روانی دارند. اما حتما این سوال برای شما پیش می آید که چرا افراد به مازوخیسم مبتلا می شوند.

تحقیقات نشان داده است که این ناهنجاری روحی، ریشه در کودکی فرد دارد. والدین عزیز در تربیت کردن فرزندان خود دقت داشته باشید هر گونه بی احترامی به آن ها، عواقب خطرناکی را به همراه خواهد داشت. افرادی که در دوران کودکی، تجربه تحقیر شدن، کتک خوردن، آزار روحی و.. را داشته اند، عقده ای شده و نفرت در وجود ان ها ریشه می دهد. به همین دلیل است که در دوران بزرگسالی، به روابط جنسی خشونت آمیز علاقه پیدا می کنند تا بتوانند خود را ارضا کنند.

مازوخیسم چیست؟علائم اختلال مازوخیسم

هر کدام از اختلالات روانی که در افراد رخ می دهد، علائم خاص خود را دارند که کمک می کند تا متخصص بتواند با دقت بالاتری، مکشل را تشخیص داده و بهترین متدها را برای درمان در پیش گیرد. در صورتی که در فرد علائم و نشانه های زیر را مشاهده کردید، به احتمال زیاد به اختلال مازوخیسم مبتلا شده و باید شرایط را هر چه سریع تر با مشاور و روانشناس برای درمان اختلالات جنسی در میان بگذارید:

1- مهمترین و اصلی ترین علامت مازوخیسم، علاقه داشتن به آزار دیدن در حین رابطه جنسی است. زوجین دقت داشته باشند اگر در حین رابطه، همسرتان از شما می خواهد او را تحقیر کرده، کتک بزنید و تنها زمانی ارضا می شود که آزار ببیند، نشان می دهد او با اختلال مازوخیسم درگیر است.

2- چنین فردی از نوازش و حرف های عاشقانه بیزار است و دوست دارد مورد خشونت قرار گیرد. هر اندازه بدرفتاری شما بیشتر باشد، بیشتر لذت خواهد برد.

3- حتما برای شما عجیب خواهد بود اگر بگوییم فرد مبتلا به مازوخیسم از فحش شنیدن لذت می برد. همانگونه که گفتیم نباید در حین رابطه با او عاشقانه حرف بزنید بلکه تا جایی که امکان دارد، همسر خود را با فحاشی، تحقیر کنید.

4- البته علائمی که در افراد مبتلا به اختلال مازوخیسم رخ می دهد، بسته به میزان پیشروی ناهنجاری روحی، متفاوت خواهد بود. کسانی که به شدت درگیر این عارضه روحی هستند، ممکن است در زمان رابطه جنسی از شما بخواهند دست و پای آن ها را بسته و آزار و اذیت را شروع کنید تنها در این زمان است که ارضا می شوند.

5- عزیزان دقت کنید اختلال مازوخیسم ممکن است به جایی برسد که فرد دست به تجاوز بزند به همین دلیل است که اکیدا توصیه می کنیم این اختلال را سرسری نگرفته و سریعا درمان شروع شود.

6- انسان های عادی و سالم دوست دارند در زمان رابطه جنسی، معاشقه وجود داشته باشد. اما در مورد کسانی که اختلال مازوخیسم دارند، برعکس است. کافی است کمی معاشقه وارد شود تا ببینید چگونه عصبی شده و کنترل خود را از دست می دهند.

علائم اختلال مازوخیسمدرمان‌مازوخیسم تحت نظر کلینیک رویا

عزیزان این مسئله را فراموش نکنید که اختلالات روانی هم برای خودتان و هم برای اطرافیان آزاردهنده است. در واقع مشکلات روحی، محدود به خود فرد نمی شود و زندگی دیگران را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. لذا اگر یکی از نزدیکان خود به ناهنجاری روانی مبتلا شده است، باید سریعا با متخصص صحبت کنید. مازوخیسم از جمله مشکلاتی است که بعد از ازدواج، خود را نشان می دهد. چه بسیار ازدواج هایی که به دلیل این مشکل روانی در یکی از زوجین، به شکست مختوم شده است. اما اگر یکی از آشنایان یا دوستان شما به این عارضه دچار شده است، جای نگرانی نیست بلکه کافی است شرایط را با مشاور و روانشناس در میان بگذارید.

یکی از خدمات کلینیک روانشناسی در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان)، برگزاری جلسات مشاوره جهت درمان مازوخیسم است. البته به منظور تسهیل در ارائه خدمات، شما می توانید ابتدا از مشاوره آنلاین و غیر حضوری ما بهره مند شده و سپس جلسات مشاوره آغاز گردد. البته میزان موفقیت درمان، بستگی به میزان همکاری فرد داشته و باید دوره به طور کامل سپری شود.

درمان مازوخیسم تحت نظر کلینیک رویابرای درمان اختلال مازوخیسم ابتدا جلسات مشاوره برگزار می شود تا مشاور بتوان سطح اختلال را در فرد تشخیص دهد. سپس چند جلسه روان درمانی برگزار خواهد شد. در صورتی که اختلال پیشرفته نباشد، با همین رویه مشکل حل خواهد شد اما گاها نیاز به درمان دارویی خواهد بود. در این صورت پرونده پزشکی فرد به روانپزشک ارجاع داده می شود. روانشناس و مشاور نمی توانند تجویز دارو داشته باشند. البته دارو درمانی زمانی موثر خواهد بود که طبق دستور پیش رفته و به هیچ عنوان سرخود و بدون نظر متخصص، مصرف دارو را قطع نکنید.

درمان اختلالات جنسیدرمان اختلالات روانشناختی

2 دیدگاه ها

  • خوب شد مطلع شدم. شریک جنسی من حین رابطه میگه بمن فحاشی رکیک کن حتی خانوادشو میگه ب ترین فحشهای ناموسی رکیک بده تا ارضا بشه و این حالت رو میخواست اول درمورد خانواده من داشته باشه اما با مخالفت شدید من روبروشد ولی بسمت خودش و خاندانش رو فحش بدم خوشایندشه. باید چجوری درمان کنم چون من اصلا لذت نمیبرم اینجوری. نمیخوامم بفمه من اقدام برا درمانش کردم چون ناراحت میشه

    • سلام و وقت بخیر
      شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *