کلینیک رویا
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

مشاوره ازدواج و ازدواج موفقنوشته شده توسط در تاریخ مرداد 12, 1399

مشاوره ازدواج

ازدواج، یکی از سرنوشت سازترین مراحل زندگی برای هر جوانی است. از بعد از ازدواج شرایط زندگی کاملا متفاوت خواهد شد. شما از این پس نه تنها مسئول زندگی خود بلکه مسئول زندگی با همسرتان نیز خواهید بود. ازدواج زمانی می تواند خوشایند باشد که به با انتخاب درست شروع شده و طرفین به درک درست از زندگی مشترک رسیده باشند. در این زمان می توان گفت که ما ازدواج موفق داشته ایم. برای اطمینان و قدم برداشتن صحیح در این مسیر بهتر است از مشاوره ازدواج کمک بگیرید.

نکات مهم و طلایی در ازدواج موفق

شما زمانی این مقاله را مطالعه می کنید که یا هنوز مجرد بوده و یا در آستانه ازدواج هستید. لازم است برای این امر خطیر، چند نکته مهم را در نظر داشته باشید تا نهایتا به یک ازدواج موفق بیانجامد:

  • خواسته های خود را به صراحت و شفافیت بیان کنید.

ازدواج بحث تعارف داری نیست. شما بعد از شروع زندگی، باید خود واقعیتان را به همسرتان نشان دهید. در نتیجه قبل از ازدواج با او رو راست بوده و همه آنچه را که نیاز دارید به صراحت بیان کنید. همسر شما قبل از ازدواج حق دارد از خواسته های شما مطلع باشد چون در این زمان هنوز فرصت انتخاب داشته و در صورتی که از عهده تقاضاهای شما برنیاید، از درخواست خود برای ازدواج منصرف می شود.

گاهی یکی از طرفین دچار بیماری جسمی یا اختلالی روانشناختی حاد و مهمی می باشد. به ویژه اختلالاتی همچون اسکیزوفرنی که نیاز به مراقبت و آگاهی اطرافیان دارد که با مخفی کردن آن ممکن است زندگی مشترک طرفین به بن بست کشیده شود. مشاوره ازدواج

  • زوجین باید از نظر اعتقادی، شباهت زیادی به هم داشته باشند.

زندگی کردن دو نفر که از نظر مذهبی با هم به شدت تفاوت دارند، واقعا سخت و تقریبا غیر ممکن است. اگر دو نفر باورهای متفاوتی داشته باشند، نمی توانند شرایط یکدیگر را درک کنند و در این صورت نمی توانند همسفرهای خوبی برای ادامه مسیر زندگی باشند. مثل اینکه شما بخواهید با کسی به مسافرت بروید که از نظر اخلاقی و اعتقادی به شدت متضاد با شما است.

  • معایب و محاسن طرف مقابل را با هم ببینید.

برخی از افراد در جلسات قبل از ازدواج، تنها به خوبی های طرف مقابل خود فکر می کنند و برخی دیگر تنها دنبال یافتن یک عیب هستند تا از ازدواج منصرف شوند. هر دو حالت اشتباه است. شما باید با دیدن عیب ها و حسن های طرف مقابل خود، برآیندی از اخلاق او را در نظر گرفته و سپس تصمیم خود را برای ازدواج و یا عدم ازدواج، قطعی کنید.

  • ازدواج یک زندگی واقع بینانه است.

قرار نیست که بعد از ازدواج معجزه شده و شما یک زندگی افسانه ای بدون مشکل را شروع کنید. کسی که خودش دچار مشکل بوده و تنها برای این می خواهد ازدواج کند که از مشکلات رها شود، سخت در اشتباه است. چون بعد از شروع زندگی مشترک، شما باید بار مشکلات زندگی دو نفره را به دوش بکشید. پس به ازدواج به عنوان امری واقعی و به دور از افسانه و خیال نگاه کنید و بپذیرید که زندگی مشترک، مشکلات خاص خود را دارد.مشاور ازدواج

چند نکته در مورد مشاوره قبل از ازدواج

در کلینیک های مشاوره که خوشبختانه امروزه تقریبا در تمامی شهرهای کشور فعالیت می کنند، گروهی از مشاورین تحت عنوان مشاور ازدواج به شما کمک خواهند کرد تا با اطمینان بیشتری بتوانید در مورد آینده خود با شخصی دیگر تصمیم گیری کنید. اما در جلسات مشاوره قبل از ازدواج لازم است چند نکته در نظر گرفته شود:

  • جلسات مشاوره به صورت دو نفره برگزار شود.

ترجیح بر این است که هر دو نفر با همدیگر به نزد مشاور مراجعه کنند و در جلسات با هم شرکت داشته باشند. در صورتی که مشاور صلاح بداند، چند جلسه ای به صورت تک نفره برگزار خواهد شد.

  • در زمان مناسب به مشاور مراجعه کنید.

متاسفانه بارها دیده ایم که افراد زمانی که به مشاور ازدواج مراجعه می کنند که مدت ها است با هم رفت و آمد داشته و به شدت به یکدیگر دلبسته شده اند. اکنون مشاوره قبل از ازدواج تقریبا بی فایده است چون از یک سو احساس شدیدا غالب شده و از سویی دیگر به دلیل دلبستگی، ممکن است واقعیت های بیان شده توسط مشاور را نپذیرند. لذا از همان ابتدای شروع رابطه با مشاور صحبت کنید.مشاور ازدواج

  • با مشاور، راحت و بدون تعارف صحبت کنید.

به این مسئله دقت کنید که مشاور قرار است براساس گفته ها و رفتار خودتان، نظر خود را در مورد آینده زندگی مشترک شما بیان کند. هر گونه پنهان کاری در این زمینه باعث خطا در کار مشاور شده و در نتیجه نهایتا خودتان ضرر خواهید کرد. پس خود واقعیتان را نشان دهید.

  • تست های مشاوره را با دقت انجام دهید.

برخی از مشاورین در جلسات مشاوره قبل از ازدواج، تست های کتبی را از طرفین به عمل می آورند. در انجام این تست ها کوتاهی نکرده و با دقت عمل کنید. نتیجه این تست تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه نهایی مشاوره خواهد داشت.

مشاوره ازدواج در کلینیک رویا

همه ما دوست داریم با یک انتخاب درست، زندگی مشترک خود را آغاز کنیم. داشتن همسری همراه و وفادارا که عاشقانه ما را دوست دارد، سنگ بنای زندگی مشترک خواهد بود. واقعیت تلخ این است که در زمان ازدواج، بسیاری از افراد تنها از روی احساسات عمل کرده و عاقلانه عمل نمی کنند. همین است که بعد از چند ماه شروع زندگی، به اختلاف برخورد کرده و کار به دادگاه خانواده می کشد. کافی است آمار طلاق در ایران را بررسی کنید. همین آمار گواه عدم آگاهی لازم برای ازدواج است.مشاوره ازدواج

در این زمان یک نفر خارج از افراد خانواده، باید به شما کمک کند تا در کنار احساسات، عقل و منطق را نیز در نظر بگیرید. یک مشاوره ازدواج حرفه ای به خوبی می تواند از شما حمایت کند و اگر برای ازدواج دچار کوچکترین تردید هستید، با در نظر گرفتن عقل و احساس در کنار هم، این تردیدها را پاسخ می دهد. اگر به مشاوره قبل از ازدواج نیاز دارید، حتما با مرکز مشاوره در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان) تماس گرفته و از راهنمایی های متخصصین ما بهره مند شوید.

مشاوره ازدواج و طلاقمشاوره خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =