کلینیک رویا
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

فانتزی جنسی خوب یا بد؟نوشته شده توسط در تاریخ تیر 17, 1399

فانتزی جنسی

رابطه جنسی یکی از نیازهای غریزی در انسان ها است که بعد از ازدواج زوجین با برقراری ارتباط، به این نیازها پاسخ می دهند. در صورتی که رابطه به درستی شکل بگیرید، نیاز روح طرفین تامین شده و این مسئله بر روی سلامت روان و آرامش خانه تاثیر خواهد گذاشت. متاسفانه یکی از مشکلاتی در مورد رابطه جنسی وجود دارد، فانتزی جنسی است. آیا شما در این مورد مطلبی شنیده اید؟ پیشنهاد می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

منظور از فانتزی جنسی چیست؟

زوجین تا قبل از اینکه زندگی مشترک خود را شروع کنند، تصوراتی از رابطه جنسی در ذهن خود دارند که می خواهند بعد از شروع زندگی، همین تصورات عملی شود. در این حالت گفته می شود که زوجین دچار فانتزی جنسی شده اند. این تفکرات فانتزی از یک سو مناسب است. اگر شما ذاتا تمایل زیادی به رابطه جنسی نداشته و زیاد تحریک نمی شوید، این فانتزی های جنسی باعث می شود میل شما به رابطه بیشتر شود.

انواع مختلفی از فانتزی جنسی وجود دارد که در خانم ها و آقایان با هم تفاوت دارد. جالب است بدانید که گروهی از افراد دارای فانتزی جنسی هستند اما گروهی دیگر نه. اما حتی افرادی که ادعا می کنند تفکرات فانتزی ندارند، در خلوت خود به چنین مواردی فکر می کنند منتهی به دلیل عقاید مذهبی خود، جرات بروز دادن ندارند.فانتزی جنسی

آیا فانتزی جنسی بد است؟

این که بخواهیم در این مقوله نظر قطعی بیان کنیم، غیر ممکن است. بستگی دارد که فانتزی جنسی در چه سطحی رخ بدهد. به طور کلی فانتزی جنسی خوب است منوط بر اینکه به کسی آسیب وارد نشود.

برای مثال گاها دیده می شود که بنا به دلایلی، یکی از طرفین تمایل جنسی خود را از دست داده اند. در این صورت یکی از بهترین راهکارها که کمک می کند تا او دوباره تمایلات جنسی خود را به دست بیاورد، فانتزی های جنسی است. اما همین افکار فانتزی، در مواردی می توانند دردسرساز شوند:

  • تجسم شخصی دیگر در حین رابطه

اگر همسر شما میل جنسی بسیار بالایی داشته و در زمان برقراری رابطه، شما را شخص دیگری تصور کند، در این صورت او در لحظه، با دو نفر در رابطه است. یکی شما و دیگری شخصی که در خیالش است. این نوع فانتزی جنسی اصلا خوب نیست و به نوعی خیانت به حساب می آید که در ذهن خود مرتکب می شوید.

  • تجسم رابطه با شخصی دیگر

متاسفانه افکار فانتزی همیشه مربوط به همسرتان نمی شود. ممکن است شما شخصی دیگر را در ذهن خود داشته و با او وارد رابطه جنسی شوید. اکنون اگر همسر شما از ذهن شما با خبر شود، قطعا اتفاق ناگواری خواهد افتاد.فانتزی جنسی

اما خوشبختانه، ذهن کاملا تحت کنترل شما بوده و هیچ کس جز شما از آن مطلع نیست. لذا اکیدا توصیه می کنیم اگر افکار فانتزی جنسی شما در ارتباط با همسرتان نیست، به هیچ عنوان بیان نکنید ولی اگر او را در ذهن خود دارید، گفتن این تصورات به استحکام رابطه می تواند کمک کند.

  • ایجاد سوءتفاهم با بیان فانتزی های جنسی

گاها این افکار باعث می شود طرف مقابل دچار اشتباه شده و گمان کند همسرش از این رابطه لذت نمی برد. برای مثال ممکن است همسر از شما بخواهد امشب فلان لباستان را پوشیده و بر روی صورت خود آرایش داشته باشید. طبعا شما در برخورد اول فکر می کنید که او از خود شما راضی نیست و می خواهد به کسی تبدیل شوید که در ذهنش دارد.

در حالی که در عمده موارد، این تصور غلط است و همسرتان تنها می خواهد افکار فانتزی خود را با شما شریک شود و در ذهنش، تنها با شما رابطه دارد. لذا گفتن فانتزی های جنسی گاهی می تواند منجر به سوءتفاهم گردد و بهتر است از جانب شما، به خوبی توضیح داده شود.

نحوه برخورد با فانتزی جنسی

یکی از سوالاتی که زوجین مطرح می کنند این است که اگر همسر ما افکار فانتزی خود را با ما در میان گذاشت و برای ما خوشایند نبود، چگونه باید با آن برخورد کنیم. چند توصیه ما را همیشه در ذهن خود داشته باشید:فانتزی جنسی

  • در ابتدا شما باید به گونه ای رفتار کنید که او از گفته خود پشیمان نشود. به این معنا که از او قدردانی کنید که آنچه در ذهن دارد را به زبان آورده است. با اینکار او بدون ترس از شما، از این پس نیز رابطه نزدیک تری باشما داشته و به سمت دروغگویی نمی رود. رفتار شما تعیین کننده امینت روانی در خانه وبه ویژه در رابطه میان شما و همسرتان خواهد بود.
  • اگر با خواسته او موافق نیستید باید به صورت منطقی با هم برخورد کنید تا برای همیشه، این موضوع تمام شود. دعوا کردن، بد رفتاری و برخوردهایی از این قبیل، تنها شرایط را بدتر کرده و باعث می شود این افکار در ذهن همسرتان باز و زنده بمانند.
  • همسران دقت کنند که نحوه بیان افکار فانتزی جنسی نیز بسیار مهم است. به خاطر داشته باشید که همسر شما قرار است شریک این افکار شود تا بتوانید آن ها را عملی کنید. لذا باید به گونه ای آن ها را مطرح کنید که به دل او نشسته و متوجه شود شما در تخیلات خود، تنها او را می بینید و دوست دارید فانتزی های خود را با او شریک شوید.

مشاوره فانتزی جنسی در کلینیک رویا

با اطلاعاتی که از این مقاله به دست آوردید توجه شده اید که فانتزی جنسی می تواند برای برخی از افراد مناسب و برای گروهی دیگر، مضر باشد. حتی فانتزی جنسی می تواند برای افراد با قدرت جنسی پایین، حکم درمانی داشته باشد. به هر حال برای کنترل سطح این نوع تفکرات فانتزی و یا برای ایجاد آن ها در ذهن، شما به مشاورین توانمند نیاز دارید تا برطبق یک برنامه علمی، به شما کمک کنند.فانتزی جنسی

مشاوران، روانشناسان و روانپزشکان در  کلینیک مشاوره در دریاچه خلیج فارس و محدوده آن (کلینیک رویا در اکباتان) با برگزاری کارگاه ها و جلسات آموزشی و درمانی از قبیل درمان اختلالت جنسی، مشاوره خانواده، روانکاوی و مشاوره ازدواج و طلاق، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند تا در این زمینه، تعادل روحی خود را به دست بیاورید.

درمان اختلالات جنسیروانکاویمشاوره ازدواج و طلاقمشاوره خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =