10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق

10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق

10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق


ازدواج موفق

مهمترین مرحله زندگی برای هر فرد، ازدواج است. کوچکترین اشتباه کافی است تا زندگی شما به باتلاق کشیده شود. بعد از جدایی و طلاق، قطعا شما نمی توانید آزادانه انتخاب کنید چون شما یکبار تجربه شکست داشته و هر کسی حاضر به ازدواج با فردی که طلاق گرفته است، نیست. لذا شما بدون هیچ عجله ای، در انتخاب خود دقت کنید. در این مقاله ما چند راز مهم برای داشتن ازدواج موفق را برای شما بیان خواهیم کرد به این امید که بتوانید بهترین شریک زندگی را داشته باشید.

رازهای مهم برای داشتن ازدواج موفق

1- استقلال داشته باشید.

زندگی زناشویی به این معنا نیست که زوجین تمام وقت خود را صرف دیگری نموده و تحت کنترل هم باشند. بلکه لازم است همسر شما گاهی زمانی را به خودش اختصاص داده و آن طور که می خواهد روز خود را سپری کند. کنترل بیش از اندازه و محدود کردن طرف مقابل، باعث می شود حسی شبیه به یک زندانی پیدا کرده و همین مسئول او را به مرور زمان پرخاشگر کند.

2- نظر خود را به راحتی بیان کنید.

اشتباهی که در برخی از افراد مشاهده می کنیم این است که خود را کاملا مطیع همسر خود می کنند. این کار کاملا اشتباه است. آیا می دانید همسرانی که به راحتی نظرات خود را بیان کرده و از آن ها دفاع می کنند، دوست داشتنی تر هستند؟

10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق3- تفاوت های یکدیگر را بپذیرید.

دقت داشته باشید که همه ما در محیط خانوادگی خاص خود رشد کرده و قطعا تفاوت های زیادی با همسر خود داریم. لازمه داشتن ازدواج موفق، پذیرفتن این تفاوت ها است. شما باید قبول کنید که همسر شما با شما بسیار تفاوت دارد. باید مکمل هم باشید تا زندگی به خوبی پیش برود.

4- مسئولیت پذیر باشید.

فراموش نکنید که زندگی متاهلی با مجرد بودن فرق دارد. شما اکنون نه تنها در قبال خود بلکه در قبال همسر و فرزندان مسئول هستید. بی تفاوتی شما نسبت به طرف مقابل باعث می شود زندگی خیلی زود به جدایی بکشد.

5- زمان هایی را صرف با هم بودن کنید.

در بازه های زمانی منظم، حتما وقتی را برای با هم بودن صرف کنید. به گردش بروید، در رستوران غذا بخورید و یا به خرید بروید. این کار باعث می شود فاصله ای میان شما و همسرتان ایجاد نشود. حتی در این زمان، تلفن خود را خاموش کنید تا تمام حواستان، پیش همسرتان باشد.

10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق6- حفظ رابطه جنسی را فراموش نکنید.

رابطه جنسی باعث می شود سروتونین در بدن آزاد شود که خلق و خوی انسان را به آرامش و رضایت می رساند. به همین دلیل است که مشاورین توصیه می کنند حتما در زمان های مشخص حتی در اوج خستگی، با همسر خود رابطه داشته باشید. متاسفانه بارها دیده ایم که علت جدایی همسران، نداشتن رابطه جنسی است. دوری از این کار باعث می شود به تدریج زوجین عصبی و افسرده شده و نتوانند یکدیگر را تحمل کنند.

7- از کلمات منفی همانند طلاق صحبت نکنید.

به هیچ عنوان همسر خود را با ترس از طلاق تهدید نکنید چرا که با این کار به او فشار روحی وارد می کنید و در نتیجه پیمانه او پر می شود. تکرار مداوم این کلمه باعث می شود که به همسر خود انگیزه طلاق بدهید.

8- از رازها ی ازدواج موفق ، قدردان باشید.

تشکر کردن از همسر خود بابت حمایت ها و آرامشی که به شما می دهد، باعث می شود او بداند شما قدردان هستید و تمام تلاش خود را بکند تا زندگی بهتری برای شما رقم بزند. همیشه قدردان باشید. اجازه دهید همسر شما بفهمد زحمات او برای شما ارزشمند است.

9- هنگامی که عصبی هستید، سکوت کنید.

بزرگترین اشتباه ما آدم ها این است که در اوج عصبانیت، رفتاری نشان می دهیم که شایسته طرف مقابل نیست. تحقیر کردن، فحاشی و توهین کردن باعث می شود شخصیت همسر شما خرد شده و نتواند این شرایط را تحمل کند. احترام باعث می شود پرده های حرمت میان شما حفظ شود که این مسئله در حفظ حرمت زندگی زناشویی، بسیار مهم است.

10 راز مهم برای داشتن ازدواج موفق10- شنونده خوبی باشید.

همسر شما دوست دارد هر از گاهی با شما صحبت کند. از کارهای روزمره خود بگوید، با شما درد دل کند از مشکلات کاری خود صحبت کند و… با تمام وجود به او گوش داده و همراهش شوید. اجازه دهید به ش ابه عنوان یک شنونده خوب و رازدار، اعتماد کرده و بدون ترس صحبت کند.

مشاوره ازدواج در کلینیک رویا

همه ما آرزو داریم ازدواج موفقی داشته باشیم. داشتن یک شریک زندگی که از نظر خلقیات، روحی و اعتقادی به ما نزدیک باشد، ادامه زندگی را برای ما شیرین خواهد کرد اما لازمه رسیدن به این آرزو، آشنایی کافی قبل از ازدواج است. به هیچ عنوان در این امر عجله نکرده و سعی کنید به خود و طرف مقابل فرصت دهید تا به خوبی همدیگر را بشناسید. رفت و آمدهای خانوادگی، گردش رفتن و همچنین مشاوره قبل از ازدواج، بسیار مهم است.

توصیه می کنیم حتما به مشاوره مراجعه کنید. در زمان ازدواج، احساسات، غلبه می کند به همین دلیل زوجین نمی توانند کاملا عاقلانه عمل کنند. خانواده ها نیز در این بین، درگیر احساسات خود می شوند. نیز است از یک نفر خارج از جمع آشنایان کمک بگیرید.

کسی که با منطق و عقل، تمامی واقعیات را در پیش روی شما قرار دهد. این کار را به مشاورین ما در کلینیک مشاوره در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان) بسپارید. جلسات مشاوره به صورت دو نفره و یا برای هر کدام از زوجین به صورت مجزا برگزار می شود. ما سعی می کنیم به در نظر گرفتن همه جوانب، به شما کمک کنیم درست ترین تصمیم را اتخاذ کنید.

دریافت نوبت

جهت تعیین وقت مشاوره می‌توانید همه روزه حتی روزهای جمعه، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب با شماره های زیر تماس بگیرید، یا با تکمیل فرم زیر منتظر تماس مسئولین پذیرش جهت هماهنگی نوبت باشید.

۰۲۱۴۴۶۷۲۸۷۵

۰۹۱۲۹۶۳۱۸۵۰

۰۲۱۴۴۶۷۲۹۷۴

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 9 =