اگر احساس می کنید به قدر کافی از شما قدردانی نمی شود، چه کاری باید انجام دهید

اگر احساس می کنید به قدر کافی از شما قدردانی نمی شود، چه کاری باید انجام دهید

اگر احساس می کنید به قدر کافی از شما قدردانی نمی شود، چه کاری باید انجام دهید


این سخت است که احساس کنید گویی به میزان کافی از شما قدردانی نمی شود از این گذشته ، کمک به یک دوست در حرکت و تهیه یک شام ویژه برای عزیزانتان ، وقت و انرژی زیادی می برد. و وقتی به نظر نمی رسد مردم متوجه آن می شوند ، ممکن است احساس کنید که از شما قدردانی نمی کنند.

اگر مراقب نباشید، احساس عدم قدردانی می تواند منجر به احساس کینه و عصبانیت شود. خوشبختانه ، این استراتژی ها می توانند به شما کمک کنند تا احساس بهتری داشته باشید و حتی ممکن است مانع از لکه دار شدن رابطه در صورت عدم تقدیر از شما شود.

به دنبال تقدیر از طریق اقدامات باشید

این که کسی نمی گوید “متشکرم” به این معنی نیست که از شما قدردانی نمی کند. هرکسی برای ابراز سپاسگزاری از کلمات استفاده نمی کند.

شریک زندگی شما را به آغوش می کشد یا نوجوانی که پنج امتیاز عالی به شما می دهد ، می تواند راه تشکر از آنها باشد. به همین ترتیب ، وقتی همکار شما، شما را به ناهار دعوت می کند یا دوست شما اصرار دارد که هزینه قهوه شما را پرداخت کند ، ممکن است او نیز قدردانی خود را به شما اعلام کند.

متشکرم

بنابراین، یک دقیقه وقت بگذارید و بررسی کنید که آیا اطرافیان شما ممکن است به شکلی متفاوت قدردانی خود را از شما نشان دهند. ممکن است متوجه شوید که آنها بیش از آنچه به آنها اعتبار می دهید سپاسگزار شما هستند.

گاهی اوقات ، هرچه بیشتر بدون شکایت برای افراد کاری را انجام دهید، انتظار بیشتری از شما دارند. و آنها ممکن است فراموش کنند که از همه کاری که شما برای آنها انجام می دهید قدردانی کنند.

بنابراین ممکن است گاهی “نه” گفتن مفید باشد. این کار می تواند به مردم یادآوری کند که این مسئله را که شما همیشه متمایل و در دسترس هستید، قبول نکنند.

“نه” گفتن گاهی اوقات نیز می تواند برای شما خوب باشد اگر کمی از مردم لذت ببرید. اگر عادت داشته باشید همیشه “بله” بگویید، رد کردن دعوت اجتماعی یا درخواست یک لطف ممکن است دشوار باشد. اما انجام این کار به شما (و دیگران) یادآوری می کند که مجبور نیستید کاری کنید که نمی خواهید انجام دهید.

همچنین ممکن است مواقعی پیش بیاید که تصمیم بگیرید محدودیت هایی را تعیین کنید. به عنوان مثال، اگر شنیدید که یکی از بچه هایتان به یکی از دوستانش می گوید ، “لازم نیست ظروف خود را در ظرفشویی بشویید. پدر و مادرم دنبال آن ها می آیند. “شما ممکن است بخواهید درباره نقش خود صحبت کنید.

تعیین مرزها در روابط از آنچه فکر می کنید مهمتر است

قدری مهربانی نشان دهید

نشان دادن مهربانی می تواند خوشبختی شما را تقویت کند. بنابراین در نظر بگیرید که آیا کمک به دیگران باعث می شود شما نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید ، حتی اگر به نظر نمی رسد دیگران آنقدر که دوست دارید از شما قدردانی می کنند.

ممکن است فرصتی برای یادگیری مهارت های جدید یا تیزبینی مهارت های موجود داشته باشید – مانند صبر کردن. همچنین ممکن است خودتان فرصتی برای ورزش یا وقت حضور در اتومبیل پیدا کنید.

به تمام چیزهایی که از انجام کارهایی برای دیگران به دست می آورید نگاهی بیندازید و شاید تعجب کنید که می بینید چیزهای زیادی وجود دارد که باید قدردان آنها باشید.

مهربانی

قدر دیگران را بدانید

تمرکز بیش از حد بر عدم قدردانی که کسب می کنید باعث می شود فراموش نکنید که از دیگران قدردانی کنید.

اما گفتن “متشکرم” توسط اطرافیان می تواند دیگران را ترغیب کند تا قدر کارهای شما را نیز بدانند.

از دوستان و خانواده خود برای همه کاری که برای شما انجام می دهند تشکر کنید. شما می توانید قدردانی خود را با یک “متشکرم” کلامی نشان دهید ، یا ممکن است یادداشتی برای آنها ارسال کنید که به آنها یادآوری کند که چقدر از آنها قدردانی می کنید هر راهی را برای نشان دادن قدردانی خود انتخاب کنید ، آن را اصیل و صمیمانه بسازید.

به افکار منفی فکر نکنید

مواظب افکار منفی اغراق آمیز باشید. فکر کردن در مورد مواردی مانند: “هیچ کس هرگز کاری خوب برای من انجام نمی دهد” ، یا “همه از من انتظار دارند که همه کارهای اینجا را انجام دهم” ، فقط باعث می شود که شما احساس بدتری داشته باشید.

زمان هایی را یادآوری کنید که دیگران از شما قدردانی کرده اند (حتی اگر مجبور باشید کمی فکر کنید). و زمانهایی را به خود یادآوری کنید که توانسته اید در انجام کاری محدودیت ایجاد کنید.

پاسخگویی به افکار غیر مفید شما با افکار واقع بینانه تر می تواند به شما کمک کند کمی قدردانی کنید. ممکن است مواردی را به خود یادآوری کنید ، “خانواده من از همه کاری که من برای آنها انجام می دهم قدردانی می کنند حتی اگر آنها این حرف ها را نگویند” یا “خانواده من بعضی اوقات از من قدردانی می کنند” و شما ممکن است کمی بهتر باشید.

به افکار منفی فکر نکنید

صحبت کردن

گاهی اوقات ، به اشتراک گذاشتن احساس خود مفید است. شما ممکن است با گفتن جمله ای مانند: “گاهی اوقات ، احساس می کنم کار من مورد توجه قرار نمی گیرد ، با شریک زندگی ، رئیس خود یا بچه های خود در مورد آنچه که اتفاق می افتد صحبت کنید. من واقعاً لذت می برم وقتی از کارم قدردانی شود. “

از گفتن آنچه می خواهید نترسید. شما ممکن است دریابید که افراد دیگر خوشحال می شوند که قدردانی بیشتری نشان دهند وقتی که می فهمند اهمیت این کار برای شما چقدر است.

اما ، این احتمال نیز وجود دارد که آنها ممکن است اصرار کنند که قبلاً قدردانی زیادی نشان داده اند و یا ممکن است این جمله را به شوخی تبدیل کنند با گفتن جملاتی مانند: “من وقتی کار بهتر انجام می دهم از شما قدردانی خواهم کرد.”

فقط بخاطر داشته باشید، بعضی از افراد وقتی ناراحت هستند شوخی می کنند. و ناراحتی آنها ممکن است فقط انعکاسی از احساس آنها نسبت به خودشان باشد، نه احساسی که نسبت به شما دارند.

با یک متخصص صحبت کنید

اگر به طور مزمن احساس عدم قدردانی می کنید، روابط شما احتمالاً آسیب خواهد دید. ممکن است بخواهید در مورد احساس خود با یک متخصص بهداشت روان صحبت کنید. یک درمانگر ممکن است خانواده درمانی، درمان شناختی رفتاری یا خدمات دیگری را برای کمک به شما در بهتر شدن احساس کند.

همه در یک زمان یا زمان دیگر احساس عدم قدردانی می کنند. گاهی اوقات ، بهترین کار این است که به مردم ابراز قدردانی نکنید. در مواقع دیگر ، می توانید با گفتگو با اطرافیان خود به صورت مستقیم به اوضاع بپردازید. بنابراین مشخص کنید که چگونه می خواهید شرایط را کنترل کنید و اگر اوقات سختی را سپری می کنید ، به دنبال کمک حرفه ای باشید.

دریافت نوبت

جهت تعیین وقت مشاوره می‌توانید همه روزه حتی روزهای جمعه، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب با شماره های زیر تماس بگیرید، یا با تکمیل فرم زیر منتظر تماس مسئولین پذیرش جهت هماهنگی نوبت باشید.

۰۲۱۴۴۶۷۲۸۷۵

۰۹۱۲۹۶۳۱۸۵۰

۰۲۱۴۴۶۷۲۹۷۴

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =