چگونه بر اندوه از دست دادن حیوان خانگی خود غلبه کنم؟

چگونه بر اندوه از دست دادن حیوان خانگی خود غلبه کنم؟

چگونه بر اندوه از دست دادن حیوان خانگی خود غلبه کنم؟


از دست دادن حیوان خانگی یک چیز وحشتناک و دردناک است. و از آنجایی که حیواناتی مانند سگ و گربه تنها بخش کوچکی از طول عمر بیشتر مردم را دارند – و از قضا، داشتن یک حیوان خانگی در واقع می تواند به شما کمک کند بیشتر زندگی کنید، این احتمال وجود دارد که داشتن یک حیوان خانگی به این معنی باشد که در نقطه ای از راه، شما ” آنها را از دست خواهید داد.

در حالی که برخی از مردم از اینکه وقتی حیوان‌خانگی شان می میرد چقدر غمگین و متاثر می شوند شگفت زده می شوند، این غم و اندوه یک اتفاق کاملاً طبیعی است. ژولیت کوئنل، نویسنده کتاب چه کسی را دیوانه می‌خوانی، می‌گوید غم و اندوه همان چیزی است که در درون خود احساس می‌کنیم، واکنش طبیعی ما، در پاسخ به از دست دادن. او توضیح می دهد: «این غم بهایی است که برای دوست داشتن چیزی می پردازیم.

اگر با از دست دادن حیوان‌خانگی دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است مطمئن نباشید که چگونه با احساسات ناخوشایند زیادی که در حال انجام آن هستید کنار بیایید. پیش از این، ما به شما کمک خواهیم کرد تا بفهمید چرا غم و اندوه از دست دادن حیوان خانگی بسیار آزاردهنده است، و چگونه می توانید به بهترین نحو از آن درمان کنید.

چرا از دست دادن حیوان خانگی اینقدر دردناک است؟

از دست دادن ضرر است، چه انسان باشد و چه حیوان، و بسیار دردناک است. کوئنل می گوید: “ایجاد رابطه و ارتباط با یک حیوان خانگی برای قلب ما تفاوتی با ایجاد این رابطه با انسان های دیگر ندارد.” اگر عزیزی را که انسان است از دست بدهید تعجب نخواهید کرد که غمگین شوید، بنابراین تعجب نکنید که از دست دادن یک حیوان‌خانگی نیز به شدت صدمه می زند.

از برخی جهات، از دست دادن حیوان خانگی می تواند حتی سخت تر از از دست دادن یک شخص باشد. ما با خانواده و دوستان خود روابط پیچیده و اغلب پرآشوبی داریم، اما رابطه بین یک حیوان خانگی و شخص او بسیار خالص است. حیوانات ما ما را بدون دلیل یا نگرانی برای ناکامی ها یا کمبودهای ما دوست دارند. آنها در کنار ما هستند،

مهم نیست که چه، در ضخامت و نازک. برای بسیاری از مردم، یک حیوان خانگی بی قید و شرط ترین عشق موجود است. داشتن حیوان خانگی برای سلامت جسمی و روانی ما خوب است، تا جایی که حتی CDC نکاتی را در مورد مالکیت ارائه می دهد. از دست دادن یک حیوان خانگی از دست دادن منبعی باورنکردنی از شادی و عشق است و قطعاً وحشتناک است.

چرا از دست دادن حیوان خانگی اینقدر دردناک است؟

غم و اندوه از دست دادن حیوان خانگی چقدر طول می کشد؟

هیچ پاسخ محکمی در مورد مدت زمانی که طول می کشد تا از دست دادن حیوان‌خانگی غلبه کنید وجود ندارد. کوئنل می‌گوید: «غم و اندوه بسیار شخصی است و چیزی نیست که شما آن را «غلبه کنید» یا «درمان کنید»، بلکه چیزی است که یاد می‌گیرید با گذشت زمان متفاوت آن را حمل کنید. او توضیح می دهد که “سفر غم و اندوه هر کس منحصر به فرد است … هیچ فرمول یا جدول زمانی وجود ندارد.”

اگر اخیراً از دست دادن حیوان خانگی را تجربه کرده اید، احتمالاً منتظر زمانی هستید که آنقدر شما را ناراحت نکند. اما برای عبور از احساسات خود، باید از میان آنها عبور کنیم. به ناچار، زمان می برد. این احتمال وجود دارد که هر روز کمی کمتر از روز قبل ناراحت شوید و در نهایت غم شما به جای اینکه به یک احساس پیش زمینه تبدیل شود، به صدای پس زمینه تبدیل شود.

راهبردهای مقابله با اندوه از دست دادن حیوان خانگی

خوشبختانه، حتی اگر نمی توانید غم و اندوه را از بین ببرید، می توانید از استراتژی هایی برای مقابله با احساسات خود استفاده کنید. و به نوبه خود به شما کمک می کند تا کم کم از کنار آنها بگذرید. اولین قدم این است که انتظارات را کنار بگذارید. کوهنل پیشنهاد می‌کند: «اگر مردم بتوانند انتظارات خود را از آنچه «باید» به نظر می‌رسد، رها کنند، می‌توانند از دست دادن و تغییرات را در زندگی خود ادغام کنند، با پذیرش، همانطور که خود را تنظیم می‌کنند.

همچنین باید بدانید که اندوه لزوماً یک خط مستقیم از “غمگین” به “دوباره خوشحال” نیست. کوئنل می‌گوید: «بسیاری از مردم با پنج مرحله غم الیزابت کوبلر راس (انکار، خشم، چانه‌زنی، افسردگی و پذیرش) آشنا هستند و انتظار دارند که همه آنها را خطی طی کنند، اما این به سادگی همیشه اتفاق نمی‌افتد. “گاهی اوقات مردم در این پنج مرحله به اطراف جهش می کنند، و گاهی اوقات مردم هرگز مرحله خاصی را تجربه نمی کنند.”

این که به خود اجازه دهید احساساتتان را تجربه کند بهترین راه برای مقابله با آنهاست.

وقتی مردم به خود اجازه می‌دهند واقعاً در غم بنشینند، احساسات را احساس کنند و به احساسات و کاتالیزور غم احترام بگذارند، کمک می‌کند.

راهبردهای مقابله با اندوه از دست دادن حیوان خانگی

چگونه به خانواده خود برای مقابله با این غم کمک کنید؟

اگر خانواده دارید – و این شامل حیوان‌خانگی دیگر نیز می شود – در غم و اندوه خود تنها نخواهید بود. ممکن است مجبور شوید غم و اندوه دیگران را در خانواده خود تسهیل کنید.

کوئنه می گوید: “والدین می توانند یاد بگیرند که چگونه کودکان در سنین و مراحل مختلف مرگ و غم را تصور می کنند.” از نظر توسعه ای، آنها درک متفاوتی از معنای این خواهند داشت.” او پیشنهاد می کند که از مرکز داگی برای ارائه اطلاعات مناسب سن به فرزند(فرزندان) خود استفاده کنید.

علاوه بر این، او می‌گوید: «از اینکه اعضای خانواده‌تان را بررسی کنید تا ببینید که چگونه با غم، از دست دادن و سوگواری کنار می‌آیند نترسید. و اگر غم و اندوه به گوشه ای نمی رسد، درمان را در نظر بگیرید. او می‌گوید این قدم درست زمانی است که غم و اندوه مانع عملکردهای زندگی مانند رفتن به محل کار یا مدرسه شده است.

اگر حیوان خانگی دارید که در حال از دست دادن برادران خود است، می توانید به او کمک کنید تا در این زمینه از دست بدهد. VCA توصیه می‌کند حتی اگر غمگین هستید با صدایی شاد با آن‌ها صحبت کنید، با آن‌ها وقت بگذرانید، فعالیت‌های جدید را با هم امتحان کنید و مطمئن شوید که به برنامه‌های زندگی روزمره آرامش‌بخش آنها ادامه می‌دهید.

چگونه به خانواده خود برای مقابله با این غم کمک کنید؟

بهبودی زمان می برد

غم و اندوه بسیار دشوار است، اما نمی توان عجله کرد. از دست دادن یک حیوان‌خانگی از دست دادن یک رابطه جدی است، بنابراین انتظار داشته باشید که تاثیرگذار باشد. احتمالاً برای مدتی غمگین خواهید شد و این احساسات ممکن است فروکش کنند. با تمایل به احساس احساسات خود، استفاده از کمک درمانی و تمرین مراقبت از خود، می توانید روند سوگواری را تسهیل کنید.

این اتفاق وحشتناک است، اما در نهایت، غم و اندوه برطرف می شود و شما دوباره احساس بهتری خواهید کرد. شما همیشه حیوان خانگی خود را به یاد خواهید آورد و راه های زیادی وجود دارد که می توانید به آنها احترام بگذارید. چه آنها دو پا یا چهار پا داشته باشند، عشق ما زمانی زنده می ماند که عزیزانمان از دنیا بروند.

دریافت نوبت

جهت تعیین وقت مشاوره می‌توانید همه روزه حتی روزهای جمعه، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب با شماره های زیر تماس بگیرید، یا با تکمیل فرم زیر منتظر تماس مسئولین پذیرش جهت هماهنگی نوبت باشید.

۰۲۱۴۴۶۷۲۸۷۵

۰۹۱۲۹۶۳۱۸۵۰

۰۲۱۴۴۶۷۲۹۷۴

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =