جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

5 نشانه که نشان دهنده نیاز کودک به مشاور و روانشناس استنوشته شده توسط در تاریخ آذر 2, 1399

5 نشانه که نشان دهنده نیاز کودک به مشاور و روانشناس است

5 نشانه که نشان دهنده نیاز کودک به مشاور و روانشناس است


زمانی که شما تصمیم می گیرید، بچه دار شوید، به این معنا است که شما به مسئولیت پذیری در قبال فرزند آشنا هستید. نیازهای کودک تنها خوراک و پوشاک و تامین نیازهایی از این قبیل نیست. بلکه لازم است بر روی شخصیت او کار کنید چرا که قرار است این فرد، در آینده بخشی از امور جامعه را پیش ببرد.در ادامه با مقاله 5 نشانه که نشان دهنده نیاز کودک به مشاور و روانشناس است با ما همراه باشید.

تحقیقات نشان می دهد که 60 درصد از شخصیت کودکان در 6 سال اول زندگی شکل می گیرد. اما موفقیت در زمینه تربیت کودکان، نیازمند آگاهی شما به اصول روانشناسی است. به همین دلیل است که گاها نیاز است به مشاور و روانشناس مراجعه نمایید.

5 نشانه نیاز کودک به مشاور و روانشناس

علیرغم تمام تلاش هایی که به طرق مختلف در سال های اخیر در جامعه انجام شده است تا ذهنیت بد مردم نسبت به مشاور و روانشناس از بین رفته و بدانند برای برطرف کردن نیازها و مشکلات روحی گاها لازم است به متخصص مراجعه کنند، اما هنوز هم افرادی پیدا می شوند که نسبت به این علم، جبهه می گیرند.

شما والدین عزیز می دانید اگر لازم باشد برخی از مشکلات کودک خود ار تحت نظر مشاور و روانشناس حل کنید اما سهل انگاری نمایید، چه لطمه ای به فرزند وارد خواهد شد؟ آیا می دانید این کودک با این آسیب روحی، در آینده چه سرنوشت بدی خواهد داشت؟ در نتیجه لازم است بدانید چه زمانی باید کودک را به نزد مشاور و روانشناس ببرید. چند نشانه به شما کمک می کند:

1- کودک شما انگشتان خود را می مکد

البته تا سن مشخصی، این مسئله طبیعی است. اما در سنین بالاتر یعنی بعد از 3 سالگی، این رفتار، نشان دهنده یک مشکل روحی در فرزند شما است. اگر این رفتار به کرات در فرزند دیده می شودف نشان می دهد که دچار استرس و نگرانی است و برای رهایی از آن، شروع به مکیدن انگشتان خواهد کرد. باید مشکل او را یافته و به کودک کمک کنید از استرس رها شود.

5 نشانه که نشان دهنده نیاز کودک به مشاور و روانشناس است2- ناخن های خود را می جود

رفتار دیگری که نشان می دهد کودک شما دچار مشکل روحی شده است، جویدن ناخن ها است. این رفتار نشان می دهد کودک شما به شدت عصبی شده است. دقت کنید از چه زمانی فرزند شما شروع به جویدن ناخن ها کرده و چه اندازه این کار ار انجام می دهد. عوامل مختلفی در عصبی شدن فرزند نقش دارند مهم این است که عامل اصلی شناخته شده و بدانید با چه رفتار درستی می توان مشکل را حل کرد.

3- کودک با شما لجبازی می کند

کودک در ابتدای دروه زندگی خود برای انجام تمامی امور خود به والدین وابسته است. به تدریج که بزرگ می شود و برخی از امور همانند غذا خوردن، راه رفتن و… را خودش می تواند انجام می دهد، دوست دارد مستقل شود. در این صورت روحیه استقلال طلبی پیدا می کند. این امر طبیعی است اما در بخی از کودکان، استقلال طلبی منجر به رفتاری به نام لجبازی خواهد شد. لجبازی کردن با رفتارهایی همانند جیغ زدن، پا کوبیدن روی زمین، فریاد زدن و… خود را نشان می دهد.

5 نشانه که نشان دهنده نیاز کودک به مشاور و روانشناس است4- فرزند شما دروغ می گوید

متاسفانه یکی از رفتارهای کودکان که والدین از ان گلایه می کنند، دروغگویی است. بارها دیده ایم که والدین به مشاور مراجعه می کنند و بیان می کنند کودک ان ها دروغگو است و این رفتار در او روز به روز در حال شدت گرفتن است. کودک از زمانی که دروغ کوچکی می گوید، والدین عصبانی می شوند. این طرز رفتار پدرو مادر باعث می شود فرزند از او ترسیده و شروع به پنهان کاری کرده و بیشتر دروغ بگوید.

دقت کنید که فهم بین دروغ و واقعیت برای کودک دشوار بوده و نیاز به زمان دارد. شما باید بدانید چگونه با او رفتار کنید که تفاوت میان این دو را به خوبی درک نموده و بداند دروغ گفتن، چه رفتار زشت و زننده ای است. در این زمان است که یک مشاور توانمند با راهنمایی های اصولی خود می تواند به شما کمک کند تا بهترین رفتار را با فرزند خود داشته باشید.

5- فرزند شما خجالتی و کم رو است

مشکلی که اغلب والدین با فرزندان خود دارند، خجالتی بودن آن ها است. همین عامل باعث می شود از شرکت در جمع دوستان و خانواده کناره گرفته و از سویی دیگر با افزایش سن، برا رفتن به مدرسه نیز دچار مشکل شود. باید در همان ابتدا که چنین رفتاری را در کودک خود مشاهده کردید، با راهکاری درست و اصولی کمک کنید خجالت او از بین رفته و به یک فرد اجتماعی تبدیل شد. دقت کنید که طرز رفتار شما، نقش بسیار مهمی در از بین رفتن کمرویی فرزند دارد. حتما تمامی امور ار با یک مشاور هماهنگ کنید.

5 نشانه که نشان دهنده نیاز کودک به مشاور و روانشناس استخدمات مشاوره و روانشناسی در کلینیک رویا

این مسئله طبیعی است که شما والدین عزیز به تنهایی نمی توانید از عهده تربیت کودک خود برآیید. استفاده از تجارب مفید دیگران، مطالعه کردن و کمک گرفتن از علم روانشناسی، کمک می کند تربیت درستی داشته باشید. مسائل تربیتی و روانشناختی، نیازمند تخصص است که همه ما از دانش لازم برخوردار نیستیم. اما جایی برای نگرانی نیست. کافی است به مشاور کودک و یا روانشناس خبره مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

در صورتی که کودک شما در این زمینه به کمک نیاز دارد، می توانید بر روی کمک متخصصین ما در کلینیک روانشناسی در غرب تهران (کلینیک رویا در اکباتان) حساب کنید. ما براساس نوع نیاز کودک، جلسات مشاوره به صورت تکی و یا در حضور والدین برگزار می کنیم و کمک خواهیم کرد نیاز و یا مشکل او به صورت ریشه ای حل شود. برای ما مهم است که هر کودک، فردی مفید و موفق برای جامعه باشد در این صورت، آینده ایران درخشان خواهد بود.

روانشناسی کودک و نوجوانروانکاوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =