جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بهترین روش برای درمان مازوخیسمنوشته شده توسط در تاریخ فروردین 3, 1400

بهترین روش برای درمان مازوخیسم

بهترین روش برای درمان مازوخیسم


درمان مازوخیسم یا به شکل درمان دارویی یا درمان مشاوره ای انجام می شود. در موارد بسیار حاد برای کنترل فرد بیمار از داروهای خاص که باید از طرف پزشک توصیه شود، استفاده می شود و به نوعی درمان دارویی زمینه ای برای درمان مشاوره ای می شود.مازوخیسم یا خود آزاری، نوعی اختلال جنسی روانی است که در آن رضایت جنسی شخص به واسطه ایجاد درد جسمی شدید یا تحقیر وی به وجود می آید و شخص از اینکه تحت تاثیر درد قرار می گیرد، احساس لذت خواهد کرد.

در علم زیست شناسی و بیولوژی ریشه این اختلال بررسی شده است و هنگامی که شخصی شروع به درد کشیدن می کند، سیستم عصبی وی برای جلوگیری از درد، اندروفین (هورومون سرخوشی و لذت ) ترشح می کند و این اتفاق دقیقا مشابه به حسی که مورفین در مخدر ها برای شخص ایجاد می کند را به وجود می آورد.

تجربیات بالینی بسیاری از روانشناسان نشان داده است که هیپنوتیزم درمانی نیز می تواند در درمان مازوخیسم با شیوه های منحصر به فرد و نفوذ در ناخوداگاه در درمان مازوخیسم نتایج درخشانی به بار آورده است. به علاوه روان درمانی و رفتاردرمانی و…نیز از روش های دیگر درمان مازوخیسم است.

متاسفانه بسیاری از درمانگران به هر دلیلی معتقدند که بسیاری از انحرافات جنسی قابل درمان نیستند (یا از روی سهو و یا به هر دلیلی !) به هر حال به اعتقاد ما این نوع از انحراف جنسی همانند بسیاری از اختلالات روانی ریشه در ضمیر ناخودآگاه و تجربیات گذشته فرد دارد که قابل درمان است. روان درمانی و هیپنوتراپی یا هیپنوتیزم درمانی بهترین و قویترین روش درمان مازوخیسم برای این نوع از مشکلات است.

علائم مازوخیسم

علائم مازوخیسم

 • هر فردی که در روابط جنسی خود احساساتی مثل :
 • لذت بردن از درد
 • درخواست آسیب رساندن از طرف دیگر
 • لذت بردن از نابهنجاری های جنسی
 • عدم احساس گناه و شرم بعد از رابطه نا بهنجار

را تجربه کند، باید برای درمان مازوخیسم به روانشناس خوب و سکس تراپ مراجعه کند.

انواع مازوخیسم و اهمیت آن ها در درمان مازوخیسم

مازوخیسم روانی

مازوخیسم روانی در زندگی روزمره ما اتفاق می افتد. در مازوخیسم روانی افراد به دنبال تحقیر شدن هستند. هرچه انها بیشتر تحقیر و کوچک شمرده شوند احساس لذت بیشتری خواهند داشت.و تا وقتی که به انها توهین نشود و شخصیتشان خورد نشود احساس ارامش نمیکنند.

افرادی که به مازوخیسم روانی دچار هستند خود را تمام و کمال در اختیار فرد مقابل (معشوق) قرار میدهند. روابط این افراد با یکدیگر همانند روابط عادی نیست و بیشتر شکل و ظاهر ارباب و برده به خود دارد. در این اختلال افراد اصرار بر این دارند که توسط معشوق خود ازار کلامی ببینند. شنیدن الفاظ رکیک و نامناسب، بد رفتاری، خرد کردن شخصیت و.. از مواردی است که این افراد از آن لذت میبرند. متاسفانه این اختلال در بسیاری افراد دیده میشود که این افراد باید هر چه سریع تر مورد درمان قرار گیرند.

مازوخیسم فیزیولوژیکی

این نوع از مازوخیسم بدترین و خطرناک ترین نوع از مازوخیسم به شمار میرود. چرا که همانند مازوخیسم روانی فرد با ازار کلامی و اهانت های کلامی به احساس ارامش دست نمی یابد. در مازوخیسم فیزیولوژیکی فرد در خواست شکنجه و ازار جسمی دارد. و از اینکه مورد ضرب و شتم و اسیب قرار گیرد احساس لذت میکند. اسیب هایی چون سوختگی پاره شدن پوست کنده شدن مو و… میتواند برای او لذت بخش باشد.

در مازوخیسم فیزیکی فرد با اشتیاق بدن خود را در مقابل شکنجه قرار میدهد. و گاهی این شکنجه ها برای شرایط جسمی او می تواند بسیار خطرناک باشد.

انواع مازوخیسم

مازوخیسم احساساتی

بعضی از افراد مبتلا به مازوخیسم که معمولأ کمرو، نادان و بی‌سواد هم هستند، از آشکار شدن انحراف خویش خودداری می‌کنند و به درون خود پناه می‌برند. این افراد می کوشند با تجسم صحنه‌های مختلف مازوخیسم از راه فکر و خیال، تمایلات غیر‌ عادی خود را نشان دهند. این دسته از منحرفان را مازوخیست های احساساتی و انحراف آنها را مازوخیسم احساساتی گویند.

مازوخیسم با چه رفتار هایی بروز می کند؟

تمایل به درد کشیدن به واسطه رفتارهایی مثل :

 • صدمه زدن و آسیب رساندن به بافت ها عضلانی بدن
 • بریدن قسمت های مختلف بدن
 • سوزندان یا ضربه زدن با اشیای داغ به بدن
 • سوراخ کردن بافت های پوستی
 • کوبیدن اعضای بدن یا ضربه زدن با اشیا به قسمت های مختلف بدن
 • کندن پوست و خراشیدن زخم هایی قدیمی

رفتار هایی هستند که در طی آن فرد مازوخیسم از قرار گرفتن در معرض درد احساس رضایت و لذت می کند. خود آزاری و مازوخیسم از بازه سنی کودکی تا پیری هر فردی را می تواند شامل شود و اما در متداول ترین موارد برخورد با مازوخیسم، افراد جوان و میانسال این اختلال را تجربه می کنند. وقتی به زندگی افرادی که مازوخیست هستند، نگاه می کنیم، می بینیم که در زندگی خانوادگی یا اجتماعی شان برخورد های نزدیکی با پدیده هایی مثل خودکشی، خودزنی یا اعمالی از این دست داشته اند. و این زمینه از قبل در آنها وجود داشته است اما بوسیله محرک هایی مثل مواد مخدر، مشروبات الکی و افسردگی این زمینه در آنها تقویت شده و به مرور زمان فرصت خود نمایی را داشته است.

مازوخیسم با چه رفتار هایی بروز می کند؟مازوخیسم و اختلالات روانی

مازوخیسم می تواند زمینه اختلالات عصبی و روانی مثل افسردگی، اضطراب، اختلال جنسیتی، حمله های عصبی را در هر فردی تقویت کند ؛ زیرا در مدت زمان کوتاهی سیستم های عصبی بدن در مواجه با درد می توانند واکنش های متفاوتی را از خود نمایان کنند.

درمان مازوخیسم

درمان مازوخیسم یا به شکل درمان دارویی یا درمان مشاوره ای انجام می شود. در موارد بسیار حاد برای کنترل فرد بیمار از داروهای خاص که باید از طرف پزشک توصیه شود، استفاده می شود و به نوعی درمان دارویی زمینه ای برای درمان مشاوره ای می شود. درمان مشاوره در بسیاری از موارد دیده می شود که می تواند این جنون روانی را کنترل و مهار نماید. برای درمان مازوخیسم باید به سکس تراپ مراجعه کنید.

درمان اختلالات جنسیدرمان اختلالات روانشناختی

17 دیدگاه ها

 • سلام بهترین راه برای درمان مازوخیسم چیه ؟
  بعد اینکه امکان داره طرف خوب بشه و مثل مردم عادی رفتار کنع؟

  • سلام
   وقت بخیر
   برای درمان اختلالات روانشناختی همچون مازوخیسم نیاز به مراجعه به روانشناس متخصصی است که در این زمینه مشاوره و روان درمانی های لازم را با فرد مبتلا انجام دهد. با مراجعه به موقع و تداوم روند درمان این اختلال بهبود خواهد داشت. روانشناسان حاذق کلینیک رویا در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

   • سلام خسته نباشید
    منم به این بیماری دچار بودم که خوشبختانه تونستم با انجام مدیتیشن و هیپنوتیزم به ضمیر ناخودآگاه خودم دست پیدا کنم و ریشه این بیماری که در یکی از خاطرات کودکی بود دیت پیدا کنم و وقتی به این خاطره دست پیدا کردم خوشبختانه حس من به برده شدن هم از بین رفت و الان احساس آزادی دارم
    اونقدر این بیماری از زمان بچگی با من همراه بود که خودم هم فکر میکردم به من بدنیا اومده
    اما بعد از هیپنوتیزم درمانی فهمیدم که فقط از زمانی که زیر هفت سال بودم بر اثر حادثه و رفتلری نامناسب از جانب دوستانم این حس در من شکل گرفته

    • سلام
     وقت بخیر دوست عزیز
     قبل از هر یک براتون خوشحالم که تونستین ب زندگی نرمالتون برگردیم و عظمت وجودی خودتون رو درک کردین.
     من دوستی دارم بسیار انسان خوب و مهربانی هست اما متاسفانه با بیماری مازوخیسم روبرو هست و به من پناه آورده و موضوعات خیلی خصوصیش رو با من اشتراک کرده میل ب درمان ندارخ من چطور میتونم متقاعدش کنم و تشویقش کنم ب سمت بهتر شدن و درمان
     ممنون میشم محبت کنید و پاسخم رو بدید

     • سلام
      وقت بخیر
      لطفا جهت دریافت مشاوره در این زمین با کارشناسان ما تماس بگیرید

     • مازوخیسم یه نوع بیماری نیست یه نوع گرایش هست که از دوران کودکی مثل هر گرایش دیگری شکل گرفته شده وقتی دوست شما میل به درمان و تغییر ندارد شما بزرگ ترین ظلم رو در حق ایشون میکنین اگه بخاین متقاعدش کنین تغییر کنه چون ایشون با این گرایشش به صلح و ارامش رسیده و تغییر گرایش ممکنه ضرر و اسیب های غیر قابل جبرانیو به فرد وارد کنه
      لطفا تفاوت ادمارو بپذیرین جای اینکه سعی کنین شبیه خودتون بکنیدش

     • سلام دستتون درد نکنه ولی خب الان منه شونزده هفده ساله توقع دارید برم این موضوع رو به خانواده گرامی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟
      خودم که نمیتونم برم پیش روانشناس.
      نه پولشو دارم نه میتونم خانوادمو بپیچونم…
      از طرفی هم نمیتونم برم بگم…
      یعنی هیچ کاری نمیتونم بکنم؟؟؟ باید وایسم و تشدید شدنش رو در وجودم تماشا کنم؟؟؟

     • سلام دوست عزیز
      شما در این باره میتونین برای مشاوره و راهنمایی بهتر با مشاوران ما در تماس باشین

 • سلام وقتتون بخیر اگع کسی تمایل داشه باشه که شریک جنسیش با تن صدا بلند باش صحبت کنه نوعی مازوخیسمه و نیاز ب درمان دارع؟ علاقه به اسیب نداره ولی چیزای هیجانی دوس داره

  • سلام
   وقت بخیر
   برای مشاوره دقیق و تشخیص نیاز به مشاوره هست که میتوانید با مشاوران و متخصصان ما در این زمینه مشورت کنید.

    • سلام و وقت بخیر
     شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما از طریق شماره های 02144672974 – 02144672875 – 09129631850 تماس بگیرید

     • سلام وقت بخیر
      مشاوره تلفنی هزینه ای در بر داره و آیا اصلا میشه نتیجه گرفت ؟
      چون نمیشه مشاوره حضوری خدمت رسید

     • سلام و وقت بخیر
      لطفا برای اطلاع دقیق از موارد با شماره های ما در تماس باشید

 • سلام من از سنین کودکی همچین حسی رو داشتم و با گذشت زمان مازوخیزم در من بیشتر شد و حتی خجالت میکشم به پدر و مادرم این قضیه رو بگم و الان این موضوع داره منو روانی میکنه و نمی توانم با عزت نس تو یه جمع زنونه بروم
  لطفا راهمنایی کنید .

  • سلام و وقت بخیر
   شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هجده =