کلینیک رویا
جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چگونه روانشناس کودک خود را تغییر دهیدنوشته شده توسط در تاریخ دی 12, 1401

چگونه روانشناس کودک خود را تغییر دهید

چگونه روانشناس کودک خود را تغییر دهید


به عنوان یک پدر یا مادر، پیدا کردن یک روانشناس کودک مناسب برای فرزندتان می تواند چالش برانگیز باشد. می‌توانید فهرست‌های مختلفی را برای یافتن فردی که در علائم یا تشخیص مشکل فرزندتان تخصص دارد، جستجو کنید، با ارائه‌دهنده بیمه‌تان تماس بگیرید تا در مورد پوشش بیمه سؤال کنید، و از دوستان و سایر افرادی که به آنها اعتماد دارید توصیه‌هایی را قبل از شروع خدمات بخواهید.

چند جلسه اول درمان می تواند ناخوشایند باشد زیرا کودک شما با روانشناس خود آشنا می شود. اشکالی ندارد که قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا تناسب خوبی وجود دارد، چند جلسه را در محیط درمانی راحت سپری کنید، یا چند روانشناس کودک را امتحان کنید تا ببینید فرزندتان با چه کسی راحت تر است. اما، حتی پس از همه اینها، ممکن است متوجه شوید که درمانی که انتخاب کرده اید مناسب نیست و می خواهید تغییری ایجاد کنید.

روانشناس کودک جدید

ایده پیدا کردن روانشناسان کودک جدید پس از انجام تمام کارها می تواند دلهره آور به نظر برسد. اما گاهی اوقات فرزند شما به درمان مداوم نیاز دارد و درمانگر فعلی او دیگر گزینه ای نیست. این مقاله دلایلی را که چرا شما یا فرزندتان ممکن است به یک روانشناس کودک جدید بخواهید و چگونگی تغییر درمانگر را پوشش می دهد.

دلایلی که کودک شما ممکن است یک روانشناس کودک جدید بخواهد

اگرچه روانشناس کودک شما ممکن است در مورد فرزندپروری و برقراری ارتباط با فرزندتان به شما بازخورد بدهد، اما در این شرایط او مشتری است. به این ترتیب، روانشناس کودک باید فردی باشد که فرزند شما به او اعتماد دارد و با او راحت باشد. اگر فرزندتان از شما خواسته که برای او یک درمانگر پیدا کنید، به او بگویید که اگر اولین درمانی که می بیند مناسب نباشد، مشکلی ندارد. از آنها بپرسید که آیا چیز خاصی وجود دارد که آنها احساس نمی کنند درست عمل می کند (و به یاد داشته باشید که ممکن است نتوانند به آن سوال پاسخ دهند).

دلایلی که کودک شما ممکن است یک روانشناس کودک جدید بخواهد

فرزند شما ممکن است فردی با جنسیت دیگر را ترجیح دهد

اگر کودک شما احساس راحتی بیشتری می کند، برای مثال، با یک روانشناس کودک با جنسیت متفاوت، می توانید از همان ابزارهایی استفاده کنید که برای پیدا کردن اولین درمانگر او استفاده کردید تا فردی را پیدا کنید که معیارهای درخواستی او را برآورده می کند.

کودک شما ممکن است احساس کند که یک تناسب شخصیتی وجود دارد

اگر کودک شما می گوید که خلق و خو یا شخصیت روانشناس کودک مناسب نیست، می توانید از درمانگر فعلی توصیه و ارجاع بخواهید. تناسب درمانی یک جزء مهم در درمان بدون توجه به علائمی است که کودک شما نشان می دهد. هر فردی نیازها و ترجیحات متفاوتی دارد و هیچ درمانی برای هر مراجعه کننده مناسب نیست.

به عنوان مثال، اگر درمانگر حضور جدی دارد و فرزند شما فردی آرام تر را ترجیح می دهد، می توانید سعی کنید فردی را پیدا کنید که شخصیتش مناسب تر باشد. درخواست از یک درمانگر فعلی برای ارجاع به ارائه دهنده دیگری ناراحت کننده است، اما درمانگر می خواهد که کودک شما بهترین مراقبت ممکن را دریافت کند و نباید از این درخواست برداشت بد کند.

کودک شما ممکن است جلسات گروهی را ترجیح دهد

اگر در ابتدا ایده شما برای ثبت نام فرزندتان در درمان بود، از فرزندتان بپرسید که در مورد ملاقات با یک روانشناس کودک چه احساسی دارد. اگر احساس ناراحتی می کنند یا به صورت جداگانه با شخصی ملاقات می کنند، ممکن است گروه درمانی را ترجیح دهند. باز هم، درمانگر آنها ممکن است بتواند توصیه هایی برای این کار ارائه دهد. گروه درمانی می تواند یک گزینه درمانی موثر برای کودکان باشد.

ممکن است کودک شما برای درمان آماده نباشد

گاهی اوقات، افراد برای حضور در درمان آمادگی ندارند. اگر فرزند شما به طور کلی در مورد درمان مردد است و افکار خودکشی را تجربه نمی کند، ممکن است به او کمک کند تا زمانی که آماده مشارکت شود، با هم از درمان فاصله بگیرد. وادار کردن آنها به رفتن، درمان را مؤثر نمی کند و می تواند باعث شود که آنها به درمان به عنوان چیزی وحشتناک فکر کنند که نمی خواهند در آینده آن را امتحان کنند.

دلایلی که والدین ممکن است خواهان تغییر در روانشناس کودک باشند

اگر کودک شما تحت درمان است، مهم است که او درمانگری داشته باشد که دوست دارد و بتواند با او ارتباط برقرار کند. با این حال، ممکن است هنوز دلایلی داشته باشید که چرا ترجیح می دهید روانشناس کودک را تغییر دهید.

دلایلی که والدین ممکن است خواهان تغییر در روانشناس کودک باشند

در مورد فرآیند درمانی سؤالاتی دارید

درمان با کودکان و نوجوانان متفاوت از درمان با بزرگسالان به نظر می رسد. اگر در مورد این فرآیند سؤالی دارید، از درمانگر فرزندتان بپرسید. اگر در مورد تناسب اندام نگرانی هایی دارید، اما به نظر می رسد فرزندتان از درمانگر خود راضی است، رزروهای خود را بررسی کنید و در مورد نگرانی های خود با درمانگر ارتباط برقرار کنید.

شما همچنین ممکن است در فرآیند درمان شرکت داشته باشید

وقتی شما و فرزندتان برای خانواده درمانی یا کار دلبستگی با درمانگر ملاقات می کنید، برای هر دوی شما مهم است که ارتباط خوبی با درمانگر داشته باشید. در این صورت، باز هم، صحبت با درمانگر در مورد نگرانی های خود و ارجاع به فردی که ممکن است مناسب تر باشد، می تواند کمک کند. قبل از تغییر روانشناس کودک ، با فرزند خود در مورد ایجاد تغییر صحبت کنید تا بتواند برای سازگاری آماده شود و ابتدا با درمانگر هرگونه کار لازم را برای پایان کار انجام دهد.

ممکن است بیمه شما تغییر کرده باشد

درمانگران مختلف اشکال مختلف پرداخت را می پذیرند. متأسفانه، اگر حامل بیمه شما تغییر کند، ممکن است درمانگر شما با شرکت جدید شما موافقت نکند. همچنین ممکن است بیمه درمانی را از دست بدهید و نتوانید هزینه های درمان را از جیب خود بپردازید. اگر این اتفاق بیفتد، روانشناس کودک شما ممکن است بتواند نرخی را به شما پیشنهاد دهد که بتوانید از عهده آن برآیید.

شرکت بیمه شما اطلاعاتی در مورد ارائه دهندگانی دارد که با آنها در شبکه هستند. آنها می توانند نام درمانگرانی را به شما بدهند که می توانند طرح جدید شما را بپذیرند. علاوه بر این، برخی از دایرکتوری های درمانگر به شما امکان می دهند بر اساس افرادی که پوشش شما را می پذیرند جستجو کنید.

مدیریت یک تغییر ناگهانی بیمه

پوشش بیمه ای می تواند به طور ناگهانی تغییر کند. اگر فرزند شما به این دلیل نیاز به تغییر درمانگر دارد، ببینید آیا می توانید جلسه نهایی را ترتیب دهید تا فرزندتان بتواند پایان رابطه درمانی خود را با درمانگر فعلی خود پردازش کند. این می تواند به ایجاد یک انتقال آرام به درمانگر جدید کمک کند و به کودک شما اجازه دهد تا در مورد پیشرفتی که تاکنون در درمان داشته است فکر کند.

مدیریت یک تغییر ناگهانی بیمه

چگونه روانشناس کودک خود را تغییر دهیم

نیازهای درمانی بسیار متفاوت است. برخی از افراد برای چند جلسه مراجعه می کنند و برخی برای چندین سال به دنبال درمان مداوم هستند. نیازهای کودک شما ممکن است در طول زمان تغییر کند: ممکن است چیز جدیدی ظاهر شود که خارج از محدوده فعالیت درمانگر فعلی او باشد، یا ممکن است با افزایش سن، درمانگری را ترجیح دهند که در گروه سنی آنها تخصص داشته باشد.

نکاتی برای گرفتن یک روانشناس کودک جدید

به هر دلیلی، ممکن است به نقطه ای در درمان برسید که کودک شما بخواهد درمان را ادامه دهد اما ترجیح می دهد این کار را با یک روانشناس کودک جدید انجام دهد. در اینجا چند نکته برای پیدا کردن یک درمانگر جدید وجود دارد:

از درمانگر فعلی خود درخواست معرفی کنید

این مفید است که از درمانگر خود توصیه هایی بخواهید. به آنها اطلاع دهید که چرا تغییر ایجاد می کنید و از آنها درخواست معرفی کنید.

یک درمانگر جدید آنلاین پیدا کنید

دایرکتوری ها را به صورت آنلاین جستجو کنید و برای اولویت های خود فیلتر کنید.

از خانواده و دوستان بپرسید

می توانید برای ارجاع به یک درمانگر جدید با شبکه شخصی خود تماس بگیرید.

تغییر روانشناس کودک می تواند احساس ناخوشایندی داشته باشد، به خصوص اگر با درمانگر فعلی مشکل دارید. اگر برای فرزند شما بهترین است، ارائه دهندگان را تغییر دهید. درمانگران دارای مجوز حرفه ای هستند که می دانند اگر فردی به مراقبت های متفاوتی نیاز دارد، آن را شخصی نگیرند. مهمترین چیز این است که کودک شما درمان و حمایت مورد نیاز خود را دریافت کند.

روانشناسی کودک و نوجوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =