جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

خیانت ، دلایل آن و راه حلنوشته شده توسط در تاریخ اردیبهشت 27, 1399

خیانت

متاسفانه زمانی که پرونده های طلاق در دادگاه های خانواده را بررسی می کنیم، در موارد بسیاری مشاهده می شود که دلیل جدایی، خیانت از جانب یکی از زوجین است. زمانی که شما و همسرتان زندگی خود را شروع می کنید، باید به یکدیگر و نیازهای هم توجه بسیار داشته باشید اما این توجه به معنی کنترل نیست. یکی از مهمترین دلایلی که توصیه اکید داریم زوجین قبل از شروع به زندگی حتما کارگاه های آموزش مهارت های زندگی را شرکت کنند این است که بعدا کمتر دچار مشکلاتی از این قبیل گردند.

دلایل خیانت و راه حل های رفع آن

  • فرد خائن، اعتماد به نفس پایین دارد.

شاید برای شما جالب باشد اگر بگوییم ضعف در اعتماد به نفس می تواند زمینه را برای خیانت فراهم کند. فرض کنیم که همسر شما اعتماد به نفس پایینی دارد و این موضوع توسط شما و خانواده به خوبی شناخته شده است. چنین فردی سعی می کند برای اینکه قدرتش را به خودش ثابت کند، دست به هر کاری بزند و خیانت از جمله این موارد است. این مسئله زمانی حادتر می شود که ضعف در اعتماد به نفس را مدام به همسر خود گوشزد کرده و او را تحقیر کنیم.

راه حل

به طور کلی کسی که اعتماد به نفس پایینی دارد نمی تواند زندگی را به خوبی مدیریت کرده و برای همسر خود همراه ایده آلی باشد. در نتیجه برای جلوگیری از خیانت هایی که منشا آن ها به عدم اعتماد به نفس باز می گردد، باید به همسر خود کمک کنید با ترس هایش روبرو شده و به مرور زمان، اعتماد به نفس خود را به دست بیاورد.خیانت

  • بین زوجین رضایت جنسی وجود ندارد.

اتفاق تلخی که بین همسران ممکن است رخ بدهد، نارضایتی جنسی است. این نارضایتی به اشکال مختلف رخ می دهد. برای مثال همسر شما تمایلی برای برقراری رابطه نداشته و به نیاز جنسی شما که هر روز بیشتر می شود، پاسخ نمی دهد. همین موضوع کافی است تا یک فرد سست که قادر به کنترل شهوات جنسی خود نیست، به سراغ نفر سوم رفته و خود را با او ارضا کند. البته همسران توجه داشته باشند که در برقراری رابطه جنسی نیز باید تعادل را رعایت کرد. زیاده روی در این مورد نیز می تواند طرف مقابل را نسبت به شما بی احساس کند چون این رابطه برای او عادی خواهد شد.

راه حل

در مواردی که همسر شما تمایلی به رابطه جنسی ندارد، به جای اینکه از این مشکل فرار کرده و با رفتن به سراغ فرد سوم، مشکل بزرگتری را برای خود ایجاد کنید، با همسر خود صحبت نموده و حتی در صورت نیاز به مشاور و روانشناس مراجعه نمایید. از طرف دیگر همانگونه که بیان شد، تعادلی در برقراری رابطه جنسی با همسر خود داشته باشید.

  • خیانت یه رفتار عادی قلمداد شود.

برای برخی از افراد، خیانت کاملا عادی است و زمانی که علت این باور را ریشه یابی کنید، متوجه خواهید شد که در خانواده و یا دوستان نزدیک او، چنین شرایطی وجود داشته است. در نتیجه فرد خائن از محیط متاثر شده است.خیانت

راه حل

شما به عنوان همسر چنین فردی، باید سعی کنید این رفتار را در او تغییر داده و این باور اشتباه را از بین ببرید. شما به تنهایی قادر به چنین کاری نخواهید بود و حتما لازم است از تیم مشاوره باتجربه کمک بگیرید چرا که شکستن باوری که سال های طولانی در ذهن یک فرد نقش بسته، زمان بر بوده و نیاز به صبوری دارد.

  • به تنوع زیاد علاقمند است.

آیا شما تا به حال با افرادی برخورد داشته اید که خیلی زود از داشته های خود خسته می شوند؟ برای مثال امروز یک لباس زیبا به تن می کند و آخر هفته، از این لباس دل زده می شود. میل به تنوع بسیار خوب است و منجر به پیشرفت انسان خواهد شد اما اگر این میل افراطی گردد، بسیار خطرناک می شود. فردی را تصور کنید که بعد از چند ماه زندگی مشترک، از همسر خودش خسته شده و بخواهد با فرد دیگری وارد رابطه شود.

راه حل

شما باید با همسر خود و به دنبال آن با مشاور و روانشناس صحبت کنید. قطعا لذت خیانت بسیار کوتاه، موقتی و حتی خطرناک خواهد بود. زمانی که با همسر خود وارد همسر خود می شوید، بخش عمده ای از لذت رابطه جنسی، به خاطر افتخار به خود برای وفاداری پایبندی است. اگر این لذت را می خواهید، باید از فکر خیانت بیرون بیایید.خیانت

  • هدف همسر خائن، انتقام گیری است.

البته این یک بازی بچگانه و احمقانه است که در جواب خیانت همسر خود، شما نیز وارد خیانت شوید. این مسئله را به خاطر داشته باشید که فرد خائن بیشتر از اینکه به دیگری لطمه بزند، روح و روان خود را مورد آسیب قرار خواهد داد. بنابراین بازنده نهایی خودتان خواهید بود.

راه حل

انسان عاقل در زمان بروز مشکلات، منطقی عمل نموده و از افراد باتجربه کمک خواهد گرفت. آیا همسرتان به شما خیانت  کرده است؟ آیا ارزش شما بیشتر از این نیست که با از بین بردن روح و جسم خود به واسطه خیانت به او پاسخ دهید؟ راه حل های بهتری برای این منظور وجود دارد. فقط کافی است عجولانه عمل نکنید.

از مشاورین کلینیک رویا کمک بگیرید

بخشی از خدمات تیم مشاوره، روانشناسی و روانپزشکی کلینیک رویا به بررسی خیانت، دلایل آن و حل این مشکلات اختصاص دارد. همانگونه که در این مقاله ذکر شد، شما به تنهایی قادر به حل این مشکل و گذر از این بحران نیستید. اگر به دنبال کلینیک مشاوره ارزان می باشد و یا به دنبال کلینیک روانشناسی در اکباتان و محدوده آن هستید، کافی است جلسه ای با مشاورین ما در مرکز داشته باشید.خیانت

معمولا همسران علاقه ای ندارند با خانواده های خود در مورد این مشکل صحبت کنند چرا که باعث خجالت خواهد بود. به همین دلیل است که مراجعه به مشاورین توانمند را به شما پیشنهاد می کنیم. یک فرد مشاور، فردی کاملا غریبه است در نتیجه شما نگران آبروریزی های بعد از آن نخواهید بود و حتی ممکن است بدون اینکه خانواده در جریان قرار گیرند، مشکل حل شود..

مشاوره ازدواج و طلاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =