کلینیک رویا

آیا باید به همسر خیانتکار خود فرصتی دوباره بدهید؟نوشته شده توسط در تاریخ خرداد 1, 1401

آیا باید به همسر خیانتکار خود فرصتی دوباره بدهید؟

آیا باید به همسر خیانتکار خود فرصتی دوباره بدهید؟


یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های رابطه‌ای که امیدوارید هرگز مجبور به گرفتن آن نشوید این است که آیا به همسر خیانتکار فرصتی دوباره بدهید یا نه. این تصمیم به ویژه در صورتی دشوار است که شریک زندگی شما به شما دروغ گفته باشد، شما را فریب دهد، شما را احمق فرض کند، یا سعی کند این رابطه را پنهان کند. اما، اگر شریک زندگی شما معمولا قابل اعتماد و راستگو باشد چه؟ اگر همسر خیانتکار از خیانت پشیمان شود و قول دهد که وفادار باشد چه؟ اگر متقاعد شده باشید که هر دوی شما عاشق یکدیگر هستید چه؟

خیانت همیشه به این معنی نیست که یک رابطه تمام شده است، به خصوص اگر همسر خیانتکار شما واقعاً پشیمان باشد. در واقع، پشیمانی واقعی نشانگر بزرگی است که نشان می‌دهد به این رابطه امید وجود دارد، به خصوص اگر مدت زیادی با هم بوده‌اید و با هم بچه دارید. اما، هر دوی شما باید بدانید که رابطه شما هرگز مثل قبل نخواهد بود. اگر می خواهید چیزی تغییر کند نمی توانید وانمود کنید که هیچ اتفاقی نیفتاده است. هر دوی شما برای موفقیت در رابطه باید کارهای سخت زیادی انجام دهید.

سوالاتی که باید در مورد همسر خیانتکار در نظر بگیرید

قبل از اینکه به همسر خیانتکار خود فرصتی دوباره بدهید، مهم است که واقعاً به همه چیزهایی که در ترمیم رابطه شما دخیل است فکر کنید، مانند التیام درد، بازسازی مجدد اعتماد، یادگیری دوباره صمیمی بودن و بهبود ارتباطات.

در اینجا چند سوال مهم وجود دارد که باید از خود بپرسید.

سوالاتی که باید در مورد همسر خیانتکار در نظر بگیرید

آیا این اولین بار است که شریک زندگی شما به شما خیانت می کند؟

آیا همسر خیانتکار شما آسیبی را که ایجاد کرده است درک می کند؟

آیا شریک زندگی شما خیانت را به عنوان یک مشکل تشخیص می دهد؟

آیا شریک زندگی شما مسئولیت خیانت را پذیرفته است؟

صرف نظر از دلایل خیانت، آیا شریک زندگی تان می پذیرد که تغییراتی در رفتارشان لازم است؟

آیا همسر خیانتکار شما عذرخواهی کرده است؟

آیا فکر می کنید که شریک زندگی تان پشیمان است و واقعاً از خیانت خود پشیمان است؟

آیا شریک زندگی شما هم در مشاوره زناشویی و هم در مشاوره فردی شرکت خواهد کرد؟

آیا تمام روابط با شریک رابطه قطع شده است؟

اگر آن شخص فردی است که شریک شما با او کار می کند، آیا در مورد اینکه چگونه شریک شما می تواند رابطه را فقط بر اساس رابطه کاری حفظ کند صحبت کرده اید؟

آیا فکر می کنید شما و همسرتان می توانید یک رابطه موفق، شاد و طولانی مدت داشته باشید؟

آیا فکر می کنید دوباره می توانید به شریک زندگی خود اعتماد کنید؟

آیا فکر می کنید رابطه شما ارزش نجات دادن دارد؟

آیا فکر می کنید خیانت همسرتان برای همیشه ذهن و قلب شما را تحت الشعاع قرار می دهد؟

آیا می توانید شریک زندگی خود را ببخشید یا خیانت را بالای سر او نگه خواهید داشت؟

آیا به تلافی یا انتقام فکر می کنید؟

آیا خانواده و دوستان شما از تلاش‌ها برای آشتی حمایت می‌کنند یا این روند را مختل خواهند کرد؟

آیا هر دوی شما مایلید روی رابطه خود کار کنید و یاد بگیرید که چگونه مسائل اساسی را حل کنید؟

پاسخ صادقانه به این سوالات

پاسخ صادقانه به این سوالات می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا باید به همسر خیانتکار خود فرصتی دوباره بدهید یا خیر. به پاسخ های خود نگاه کنید آیا آنها عمدتا مثبت هستند؟ یا، آیا زمینه هایی وجود دارد که باعث نگرانی می شود؟ ممکن است بخواهید در مورد این لیست با یک مشاور یا طرف بی طرف دیگری صحبت کنید که می تواند به شما در ارزیابی وضعیت شما کمک کند.

شرایط

اگر تصمیم دارید به همسر خیانتکار خود فرصتی دوباره بدهید، ممکن است منطقی باشد که تاکید کنید این یک فرصت یکبار مصرف است. آنها باید درک کنند که اگر دوباره تقلب کنند دیگر شانسی وجود نخواهد داشت. تاکید بر این نکته مهم است که تمایل شما برای آشتی دادن رابطه به این معنا نیست که رفتار خیانتکارانه را تایید می کنید. در همین حال، شریکی که خیانت کرده است باید بخواهد توضیح دهد که چرا خیانت کرده است. آنها همچنین باید عذرخواهی و صادق باشند و باید به وعده های خود عمل کنند. آنها همچنین باید بدانند که در مورد تعهد آنها سؤالاتی وجود خواهد داشت. در نتیجه، ممکن است نیاز داشته باشند که با تعیین مرزهای سالم در مورد رفتارهای آینده خود موافقت کنند.

اگر چه این مرزها بهتر است با یک مشاور رابطه یا مشاور ازدواج صحبت شود، ممکن است شریک زندگی شما موافقت کند که به شما اجازه دسترسی کامل به تلفن، پیام های متنی، حساب های رسانه های اجتماعی و ایمیل های خود را بدهد. آنها همچنین ممکن است موافقت کنند که نهار یا شام را به تنهایی با کسی که ممکن است یک شریک عاشقانه بالقوه باشد نخورند. برای مدت طولانی، ممکن است نگران باشید و فکر کنید که آیا آنها دوباره خیانت می کنند یا خیر. بنابراین، این مرزها دو هدف را دنبال می‌کنند: آن‌ها به شما احساس امنیت می‌دهند در حالی که شریکتان را مسئول می‌دانند.

خطوط قرمز در فرصت دوباره به همسر خیانتکار

خطوط قرمز در فرصت دوباره به همسر خیانتکار

مواقعی در یک رابطه وجود دارد که باید در دادن فرصت دوباره به همسر خیانتکار خود تجدید نظر کنید. البته، انتخاب هنوز با شماست، اما دادن یک فرصت دوباره زمانی که این خطوط قرمز وجود دارند ممکن است به این معنی باشد که آشتی واقعی بعید است. در مورد دادن یک فرصت دوباره دو بار فکر کنید زمانی که:

شریک زندگی شما با یک دوست یا همسر سابق رابطه داشته است.

این ماجرا تمام عیار و طولانی مدت بود.

شریک زندگی شما هیچ پشیمانی نشان نمی دهد یا عذرخواهی نمی کند.

خیانت در اوایل رابطه اتفاق افتاد.

خیانت به صورت سریالی یا الگوی رفتاری است

شریک زندگی شما سوء استفاده یا کنترل کننده است.

نمی توان هر رابطه ای را با هم آشتی داد.

اگرچه پذیرش آن دشوار است، اما نمی توان هر رابطه ای را با هم آشتی داد. مواقعی وجود دارد که همسر خیانتکار از پایان دادن به رابطه خودداری می‌کند یا الگوی ثابتی از خیانت دارد. در این موارد، قبل از اینکه هر آشتی موفقی باشد، باید تغییرات شدیدی رخ دهد. اگر این پرچم‌های قرمز در موقعیت شما آشکار است، قبل از تصمیم‌گیری پایدار به دنبال مشاوره فردی باشید. اولویت اول شما باید مراقبت از خود و سپس ارزیابی رابطه خود باشد.

احساسات زیادی با فریب خوردن به وجود می آیند که شامل همه چیز از آسیب و عصبانیت گرفته تا ناامیدی، سردرگمی و حتی انکار می شود. وقت خود را برای پردازش آنچه برای شما اتفاق افتاده است صرف کنید. هیچ عجله ای برای تصمیم گیری در مورد رابطه خود ندارید تا زمانی که احساس کنید آنقدر قوی هستید که بهترین رابطه را برای خود بسازید.

واقع بین باشید

اکثر افرادی که مورد خیانت قرار گرفته اند آن را شخصی می دانند. آنها ممکن است خود را سرزنش کنند یا معتقد باشند که اگر به نحوی متفاوت یا بهتر بودند شریک زندگی آنها خیانت نمی کرد. اما این بسیار دور از واقعیت است. عزت نفس شما نباید به دیدگاه شریکتان نسبت به شما گره بخورد. علاوه بر این، شریک زندگی شما مسئول خیانت است. تو باعثش نشدی در حالی که درست است که مشاوره از شما می‌خواهد که به مشکلات خود رسیدگی کنید، اما مشکلات شما به شریک زندگی شما مجوز تقلب نمی‌دهد.

خیانت انتخابی بود که شریک زندگی شما به تنهایی انجام داده و باید مسئولیت آن را بپذیرد. بسیار مهم است که به نحوه واکنش شریک زندگی خود به گرفتار شدن توجه کافی داشته باشید. آیا متاسفند که گرفتار شدند؟ یا برای دردی که برای شما ایجاد کردند متاسفند؟ یک تفاوت بزرگ وجود دارد.

واقع بین باشید

نشانه های خوب

معمولاً یک عذرخواهی صادقانه بدون بهانه یا سرزنش شروع خوبی است. هنگامی که همسر خیانتکار شما شروع به اشاره شما یا شخص دیگری به عنوان دلیلی برای انتخاب خیانت می کند، این نشانه آن است که مسئولیت کامل اعمال خود را نپذیرفته است. همچنین، قبل از اینکه با مشاوره و تلاش برای آشتی دادن رابطه موافقت کنید، مطمئن شوید که شریک زندگی شما واقعاً پشیمان است.

وقتی شریکی که خیانت می کند نتواند درد و رنجی را که ایجاد کرده است تشخیص دهد، برای برقراری ارتباط صادقانه و عاطفی با شما نیز مشکل خواهد داشت. درست شدن رابطه تنها زمانی شروع می شود که بتوانید ببینید که شریک زندگی شما واقعاً عمق درد شما را درک کرده است و او باعث آن شده است.

هیچ کس نمی تواند به شما بگوید وقتی شریک زندگی تان خیانت کرده است چه کار کنید. فقط شما می توانید انتخاب مناسب را برای خود و رابطه خود تعیین کنید، اما دریافت نظرات و مشاوره قبل از حرکت به جلو، صرف نظر از جهتی که در پیش گرفته اید، می تواند مفید باشد. صحبت با یک درمانگر یا مشاور می تواند به شما در انتخاب مناسب کمک کند.

مشاوره ازدواج و طلاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *