جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

به کمک هیپنوتیزم وزن خود را کاهش دهیدنوشته شده توسط در تاریخ دی 16, 1399

به کمک هیپنوتیزم وزن خود را کاهش دهید

به کمک هیپنوتیزم وزن خود را کاهش دهید


روح انسان بسیار حساس است و در نتیجه با کوچکترین اتفاق ممکن است لطمه بزرگی به روان انسان وارد گردد. زندگی ماشینی و شهری مهمترین عامل تضعیف روحیه انسان های امروزی هستند. اما از سوی دیگر پیشرفت هایی که در علم روانشناسی صورت گرفته است این امکان را فراهم کرده تا اختلالات روانی را بتوان درمان نمود. برای مثال هیپنوتیزم درمانی از روش های بسیار موثری است که در درمان ریشه ای مشکلات روحی به خوبی عمل می کند. اما حتما برای شما نیز جالب خواهد بود اگر بگوییم هیپنوتیزم یکی از روش هایی است که برای کاهش وزن به شما کمک می کند. برای افرادی که می خواهند لاغر شوند اما اراده نداشته و در عرض چند ماه مجددا به حالت قبل از رژیم برمی گردند، هیپنوتیزم درمانی را توصیه می کنیم.

تاثیر هیپنوتیزم در کاهش وزن

در این قسمت از مقاله توضیح می دهیم هیپنوتیزم چگونه باعث می شود بتوانید رژیم لاغری را با موفقیت پیش برده و به وزن ایده آل خود برسید:

1- عادات غذایی شما را کنترل می کند

مهمترین دلیل چاقی، نداشتن کنترل بر روی غذا خوردن است. زیاده روی در خوردن غذا و یا خوردن فست فودها، باعث می شود کالری بدن بالا رفته و روز به روز چاق تر شوید. وقتی از افراد چاق سوال می کنیم چرا اینگونه غذا می خورید، می گویند دست خودمان نیست. در این زمان است که هیپنوتیزم به کمک شما می آید. این روش به ذهن و ضمیر ناخودآگاه کمک می کند تا بر روی غذا خوردن خود کنترل داشته باشید. در این صورت تمایل بی دلیل برای خوردن غذا، تحت کنترل شما درآمده و رژیم غذایی خود را مدیریت خواهید کرد.

عادات غذایی2- اعتماد به نفس شما ار بالا می برد

آنچه که باعث می شود رژیم های لاغری در مدت کوتاهی با شکست روبرو شود، نداشتن اعتماد به نفس است. این دسته از افراد خیلی زود خسته شده و فکر می کنند رژیم هیچ تاثیری بر روی وزن نداشته است. تحقیقات روانشناسی نشان می دهد بین سلامت انسان و داشتن اعتماد به نفس، ارتباط مستقیم وجود دارد. لذا هیپنوتیزم با افزایش اعتماد به نفس باعث می شود سریع تر به وزن ایده آل رسیده و رژیم را ادامه دهید.

3- از حمله های پرخوری جلوگیری می کند

در صورتی که تاکنون تجربه رژیم لاغری را داشته اید، حتما به حملات پرخوری مبتلا شده اید. این اتفاق از چند روز بعد از شروع رژیم آغاز می شود. فرد دچار حمله پرخوری شده و شروع به خوردن سریع مقدار زیاد غذا خواهد کرد. این حمله به دلیل فشار عصبی که پرخوری عصبی گته می شود، است که به او وارد شده است. هیپنوتیزم از بروز این حملات جلوگیری می کند. در واقع هیپنوتیزم شبیه یک ترمز غذایی عمل کرده و اجازه نمی دهد با سرعت زیاد سمت غذا بروید.

4- انگیزه شما را تقویت می کند

به هر حال رژیم غذایی یکی از امور سختی است که در مدت کوتاهی سطح انرژی و انگیزه انسان را پایین می آورد. افرادی که به تازگی رژیم را شروع کرده اند، خیلی زود انگیزه خود را از دست می دهند. اما راه هایی برای افزایش رغبت وجود دارد. برای مثال لباس هایی که در دوران لاغری به تن داشتید را همیشه در جلو چشمان خود قرار دهید تا انگیزه ای شود برای بازگشتن به دوران قبل. همچنین هیپنوتیزم هم در این زمینه کمک می کند چرا که ضعف های روحی شما را از بین می برد.

تقویت انگیزه5- هیپنوتیزم دلیل پرخوری را حل می کند

جالب است بدانید که تحقیقات نشان می دهد علت پرخوری انسان، وجود فشار عصبی است. برای مثال افرادی هستند که ادعا می کنند در زمان عصبانیت، زیاد غذا می خورند و در نتیجه چاق می شوند. هیپنوتیزم ابتدا ریشه عصبی مشکل را پیدا کرده و با درمان آن، چاقی را درمان خواهد کرد.

6- هیپنوتیزم هدف اصلی برای شما تعیین می کند

اگر برای تمام کارهای خود هدف داشته باشیم، تلاش خود را می کنیم که به هدف برسیم. در مورد رژیم لاغری نیز همین گونه است. هیپنوتیزم کمک می کند تا به هدف خود که لاغری است تمرکز داشته باشید و انگیزه شما برای رسیدن به هدف بیشتر شود.

مراحل خود هیپنوتیزم برای کاهش وزن

برای اینکه خودتان بتوانید به نحوی هیپنوتیزم را در خانه برای لاغری پیش ببرید، باید به صورت زیر عمل نمایید:

1- شما باید مدت زمان مشخصی در طول روز را در یک مکان آرام باشید. برای مثال اتاقی را در خانه به این امر اختصاص داده و روزانه 30 دقیقه در این اتاق در آرامش استراحت کنید.

2- حتما لباس راحت به تن داشته باشید و چه بهتر که لباس به رنگ سفید باشد چون سرشار از انرژی مثبت است.

مراحل خود هیپنوتیزم برای کاهش وزن3- به هر حالتی که راحت تر هستید استراحت کنید برای مثال دراز بکشید و یا روی مبل بنشینید.

4- اکنون به سراغ قانون جذب می رویم. تصور کنید که به وزن ایده آل خود برسید. اندام ایده آل خود را با همان لباسی که دوست دارد، در ذهن مجسم نمایید.

5- بعد از 30 دقیقه در آرامش بودن و تصویر سازی، به زمان حال بگردید. البته این رویا پردازی باید هر روز انجام شود.

6- شما باید رژیم غذایی سالم داشته باشید. به هر حال هر نوع رژیم لاغری تنها با ورزش و هیپنوتیزم پیش نمی رود بلکه در انتخاب مواد غذایی مصرفی نیز باید دقت داشته باشید.

7- طرز فکر مثبت داشته باشید. هیچ انسانی با منفی کردن به موفقیت نرسیده است. لذا خوشبینانه رژیم لاغری را پیش ببرید.

8- شما نباید تسلیم شوید. حتی اگر از نظر روحی ضعیف شدید و دوست داشتید رژیم را بشکنید، به هدف بزرگ خود که رسیدن به تناسب اندام است فکر کنید تا همواره برای ادامه لاغری، انگیزه داشته باشید.

هیپنوتیزم درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =